Jak urządzić salon, tak by był idealny na każdą porę roku?

wtorek, 22 sierpnia 2017 r., 13:04
fot. nadesłane

Uczynienie salonu ładnym i funkcjonalnym to nie lada wyzwanie. Na drodze zazwyczaj staje nam sporo przeciwności losu, takich jak niewielkie rozmiary pomieszczenia, jakie mamy do zagospodarowania, czy konieczność stworzenia w salonie zarówno miejsca do wypoczywania, przyjmowania gości, jak i do spania. Naszym głównym założeniem jest uczynienie pokoju przytulnym, ładnym i takim, w którym miło nam będzie spędzać czas zarówno latem, jak i zimą. Sprawdź, co powinno znaleźć się w Twoim salonie, by spełniał on wszystkie przypisane mu funkcje.

Wygodny i uniwersalny wypoczynek

Najważniejsza w każdym salonie jest kanapa, na której będziesz leżeć oglądając filmy, na tej samej sofie zasiadać będą zapraszani przez Ciebie gości, jak również ten sam wypoczynek być może wieczorami będzie zamieniał się w łóżko sypialniane, niewykluczone też, że od czasu do czasu będzie łóżkiem Twoich gości. Ważne, by kanapa była duża, ale nie za duża. Jej wielkość w dużej mierze powinna zależeć od miejsca, jakim dysponuje Twój salon. Powinna być też wygodna i mieć ładny kolor oraz fakturę. Pamiętaj, że jedna sofa z założenia powinna służyć Ci na co najmniej kilka najbliższych lat, dlatego wybierz taką, której wygląd nie znudzi Ci się po niedługim czasie.

Kominek elektryczny

Ciekawym dodatkiem do pomieszczenia jest kominek elektryczny, który wcale nie musi być drogi. Na rynku bez problemu znaleźć można takie, które wyglądają na warte fortunę, a w rzeczywistości kosztują grosze. Więcej na ich temat można przeczytać np. tutaj kominki-elektryczne.com.pl. Mają swój własny styl i zrobią wrażenie na każdej osobie, która będzie Twoim gościem. Idealnie nadają się do dużych pomieszczeń gdzie sprawiają, że klimat robi się o wiele przyjemniejszy.

Pozostałe dodatki

Salon jest miejscem, w którym wypoczywamy po trudach dnia codziennego, dlatego obecna w nim aura powinna sprzyjać odpoczynkowi. Dobrze jest zatem umieścić w pokoju atrakcyjne dla oka dodatki, takie jak gustowne firanki i eleganckie zasłony, a także rolety, które skutecznie zatrzymają wpadające do pokoju promienie słoneczne. Przyda się też efektowny i miękki dywan, a także stolik kawowy, przy którym będzie można napić się dobrej kawy. Dopełnieniem całości będą zdobione poduszki i koc do przykrywania się w chłodniejsze wieczory. Aurę ocieplą zapachowe świece i wazony wypełnione świeżymi kwiatami.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.