Zawodnicy Cartusii z medalami na IV Biegu Jaćwingów

środa, 23 sierpnia 2017 r., 14:21
fot. nadesłane/Janusz Meissner

Zawodnicy sekcji narciarskiej Cartusii Kartuzy w minioną niedzielę wzięła udział w Letnim Biegu Jaćwingów na nartorolkach, który odbył się w Gołdapi. Przywieźli ze zmagań medale srebrny i brązowy.

Zawodnicy sekcji narciarskiej klubu Cartusii Kartuzy trenują i stratują także w sezonie letnim. Narty zmienili na nartorolki i udali się na IV Letni Bieg Jaćwingów. Zawody odbyły się w minioną niedzielę w Gołdapi. Kartuzianie po raz kolejny stanęli do rywalizacji z zawodnikami z Siedlc, Białegostoku, Pisza, Supraśla, Augustowa, a nawet z Litwy.

Zawody przeprowadzono techniką dowolną na dwóch dystansach juniorskich na dwa i cztery kilometry oraz w półmaratonie dla seniorów na 21 km. Dwóje juniorów Cartusii świetnie spisało się na dystansie 4 km. Damian Merchel w swojej kategorii zajął drugie miejsce, natomiast Paulina Myszk trzecie.

- Dużego pecha w biegu na dystansie 2km miała nasza najmłodsza zawodniczka Klaudia Merchel, która na kilkaset metrów przed metą zajmowała czołową lokatę. Niestety awaria sprzętu pozbawiła ją miejsca na podium i ostatecznie w kat. KJ2 zajęła piąte miejsce - relacjonuje trener Janusz Meissner.

W biegu głównym na dystansie klasycznego półmaratonu Cartusię reprezentowali seniorzy Andrzej Guziński i Janusz Meissner, którzy zaprezentowali się w silnej konkurencji bardzo dobrze zajmując miejsca w trzeciej dziesiątce.

Oprac. MD-Z
Info: Janusz Meissner

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.