Jak sobie poradzić z awarią sprzętu?

środa, 23 sierpnia 2017 r., 14:53
fot. nadesłane

Sprzęt komputerowy to zazwyczaj duży wydatek w domowych i firmowych budżecie. Kupując drogie urządzenia chcemy, by jak najdłużej służyły nam bez żadnej awarii. Jednak czasami nawet najlepsze sprzęty się psują i wtedy trzeba poszukać dobrego, fachowego serwisu.

Niemal każde urządzenie da się naprawić

Profesjonalny serwis komputerowy to miejsce, gdzie bez problemu naprawimy większość popularnych usterek sprzętu, takich jak usterki mechaniczne czy problemy z oprogramowaniem. Serwisanci szybko i sprawnie wymienią uszkodzone części lub zdiagnozują problemy z oprogramowaniem i rozwiążą je poprzez instalację odpowiednich programów.

Fachowy punkt serwisowy naprawi wszystko, od komputerów PC po tablety. Jeśli to tylko możliwe, lepiej wybierać serwis autoryzowany. Na przykład serwis drukarek canon naprawi drukarki tego producenta za pomocą oryginalnych części i materiałów eksploatacyjnych, a ponadto w ramach gwarancji często naprawa dokonywana jest bez dodatkowych opłat.

Oryginalne części zamienne i materiały eksploatacyjne dobrej jakości mają znaczy wpływ na żywotność sprzętu. Przy okazji warto pamiętać, że naprawa w autoryzowanym punkcie serwisowym nie przerywa biegu gwarancji. Serwisowany prawidłowo sprzęt nie traci także na wartości tak bardzo jak uszkodzony lub naprawiany w przypadkowych miejscach. Jest to szczególnie ważne w przypadku drogich, specjalistycznych urządzeń jak na przykład drukarka do fotografii, kserokopiarka czy ploter.

Serwis zawsze gotowy

Kiedy wybieramy punkt serwisowy, któremu powierzymy naprawę swojego sprzętu, zazwyczaj wybieramy miejsce położone najbliżej naszego domu czy biura. A lokalizacja nie musi być najważniejszym kryterium wyboru.

Wiele serwisów komputerowych, jak na przykład warszawski http://regulservis.pl oferuje opcje dojazdu do domu lub firmy klienta. Taka możliwość jest szczególnie ważna przy naprawie dużych sprzętów, niewygodnych w transporcie - jak na przykład kopiarki. Urządzenie jest zabierane do naprawy tylko w skrajnych przypadkach awarii, których nie da się dokonać na miejscu. Takie rozwiązania znacznie skraca czas naprawy i pomaga zachować ciągłość pracy w firmie.

Wybierając idealny punkt serwisowy kierujmy się przede wszystkim opiniami innych klientów. Jeśli już znajdziemy właściwych fachowców, warto rozważyć zawarcie z nimi długoterminowej umowy na bieżącą obsługę i serwis urządzeń w naszym domu czy firmie. Wtedy, w razie jakiejkolwiek awarii, serwisant bez problemu przyjedzie i dokona szybkiej i sprawnej naprawy na miejscu a my będziemy zwolnieni z uciążliwego poszukiwania osoby, która może awaryjnie naprawić uszkodzony a niezbędny sprzęt.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.