Jubileusz 90-lecia I LO na Klasztornej - druga część archiwalnych zdjęć

czwartek, 24 sierpnia 2017 r., 16:10
fot. nadesłane/archiwum szkoły

Z okazji zbliżającego się jubileuszu 90-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Hieronima Derdowskiego publikujemy kolejną część archiwalnych zdjęć. Tym razem ilustrują życie szkoły w latach 70. Zachęcamy byłych uczniów i pracowników do przesyłania własnych fotografii i podzielenia się wspomnieniami.

I Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach już od dziewięciu dekad kształci kolejne pokolenia młodzieży. Najstarszą szkołę w Kartuzach ukończyły przez te lata setki mieszkańców powiatu kartuskiego. W związku z wielkim jubileuszem rozpoczęliśmy cykl, w którym publikujemy archiwalne zdjęcia ilustrujące historię szkoły i życia jej uczniów.

Zdjęcia z początków istnienia szkoły i lat 50. i 60. można znaleźć tutaj. W drugiej odsłonie cyklu prezentujemy zdjęcia z lat 70. W poniedziałek opublikujemy natomiast galerię z lat 80.

Zachęcamy wszystkich byłych uczniów i pracowników szkoły do podzielenia się swoimi wspomnieniami i nadsyłania zdjęć. Można je przesyłać e-mailem na adres - redakcja@kartuzy.info lub osobiście dostarczyć do redakcji przy ul. Mściwoja II 13b/3 w Kartuzach. Na zdjęcia czekamy do 5 września. W tytule prosimy napisać "Zdjęcia na 90-lecie I LO". Prosimy również o informację z jakiego okresu pochodzą zdjęcia, jaką klasę na nich uwieczniono i z jakim wychowawcą.

Przypomnijmy, że jubileuszowe obchody zaplanowano na 9 września. O godz. 11 w kartuskiej kolegiacie odprawiona zostanie uroczysta msza św. Po niej około godz. 12.30 uczestnicy obchodów przemaszerują ulicą Klasztorną do szkoły, gdzie zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica poświęconej dyrektorowi Teodorowi Elasowi. Uroczystą akademię otwierającą zjazd zaplanowano na godz. 13.20 w parku przy szkole. W godz. 15-19 odbywać się będą spotkania koleżeńskie w grupach klasowych, na godz. 19 zaplanowano bal absolwentów w Kartuskim Centrum Kultury.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.