Święto plonów gminy Chmielno - Kożyczkowo z najpiękniejszą koroną żniwną

niedziela, 27 sierpnia 2017 r., 19:24
fot. MD-Z

Uroczysta msza św., dożynkowy korowód, konkurs na najpiękniejsze wieńce, występy artystyczne, kabaret - tak w Miechucinie święto plonów uczcili mieszkańcy gminy Chmielno. Niestety dożynkową zabawę przewała kapryśna aura. Przez rzęsistą ulewę i burzę trzeba było zmienić część programu. Zrezygnowano z turnieju sołectw. Sołtysi zadecydowali, by nagrody, które przeznaczono dla sołectw przekazać na rzecz poszkodowanych w nawałnicy.

Dożynkowe świętowanie rozpoczęto uroczystą mszą św. w kościele pw. św. Wojciecha i Brata Alberta Chmielewskiego w Miechucinie. Po niej dożynkowy korowód przemaszerował do parku nad jeziorem. Niestety krótko potem uroczystości zakłóciła burza i rzęsista ulewa. Przez kaprys pogody organizatorzy zdecydowali się odwołać planowany wcześniej turniej sołectw. Władze gminy wspólnie z sołtysami postanowiły przekazać nagrody na szczytny cel. Trafią one do poszkodowanych w nawałnicy.

Warto dodać, że w trakcie dożynek można było też nabyć cegiełki, które brały udział w losowaniu telewizora. Dochód z ich zakupu również przekazano na rzecz osób, które ucierpiały w nawałnicy.

Po kilkunastu minutach ulewy wypogodziło się na tyle, że organizatorzy mogli zrealizować pozostałe punkty programu. W trakcie dożynkowej zabawy wystąpili m.in. KZPiT Chmielanie i Kabaretu K2.

W tegorocznej edycji dożynek do konkursu na najpiękniejszy wieniec zgłoszono dziesięć koron żniwnych z sołectw Borzestowo, Borzestowska Huta, Cieszenie, Chmielno, Garcz, Kożyczkowo, Miechucino, Przewóz, Reskowo i Zawory.

Nagrodę za najpiękniejszy wieniec zdobyło Kożyczkowo. Drugie miejsce w konkursie zajęło sołectwo Chmielno, a trzecie Miechucino. Zwycięzca będzie reprezentować gminę na dożynkach powiatowych, które 3 września odbędą się w Stężycy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.