Szymbark. V Wielka Parada Konnych Sikawek Strażackich

niedziela, 27 sierpnia 2017 r., 19:59
fot. AL

Paradny przejazd zabytkowych konnych sikawek strażackich, pokazy gaszenia pożarów z ich udziałem oraz przy użyciu gaśnicy proszkowej oraz wspólna biesiada przy kapeli kaszubskiej - między innymi takie atrakcje czekały na uczestników V Wielkiej Parady Konnych Sikawek Strażackich.

Celem imprezy jest pokazania tego, jak kiedyś gaszono pożary oraz jakim niegdyś sprzętem dysponowali strażacy. I właśnie to mieli okazję zobaczyć wszyscy ci, którzy w niedzielne popołudnie pojawili się na stadionie w Szymbarku oraz pobliskim Centrum Edukacji i Promocji Regionu, gdzie odbyły się zawody w gaszeniu pożarów z udziałem konnych sikawek.

Poza sikawkami konnymi nie zabrakło też zabytkowych już wozów pożarniczych.

Podczas imprezy nie zabrakło też pokazów strażackich oraz wspólnej biesiady przy muzyce kaszubskiej.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.