Marzysz o pracy idealnej? Zapisz się na kurs trenera personalnego we Wrocławiu

poniedziałek, 28 sierpnia 2017 r., 14:01
fot. nadesłane

Nienormowane godziny pracy, wysokie zarobki czy brak przełożonych to coś o czym marzy nie jedna osoba w swojej pracy. Istnieje jednak zawód, który łączy te wszystkie cechy. Już dziś zostań trenerem personalnym. Dowiedz się więcej.

Kto może zostać trenerem personalnym?

Trenerem personalnym może zostać praktycznie każdy. Jak w mało, którym zawodzie, nie jest tu wymagane kierunkowe wykształcenie, doświadczenie czy specjalne ponadprzeciętne umiejętności. Nie oznacza to jednak, że jest łatwo. Każdy kandydat na przyszłego trenera musi być świadomy tego, że również w tej pracy liczy się kilka ważny aspektów.

Po pierwsze osoba, która chce zostać trenerem musi kochać sport i aktywność fizyczna. Jeśli nie przepadasz za siłownia, nie interesujesz się sportem, a wolne chwile najchętniej spędzasz na kanapie, zapomnij o karierze w tym zawodzie. Liczy się Twoja energia, siła, motywacja i sprawność fizyczna.

Kolejny aspekt to wygląd, może nie jest to miłe, ale w tym zawodzie powiedzenie "jak cię widzą tak, cię piszą" jest jak najbardziej adekwatne. Nikt nie lubi być oceniany tylko po tym jak się prezentuje, niestety w przypadku trenerów personalnych jest to jedna z pierwszych wytycznych jaką kierują się potencjalni klienci. W tej pracy nie ma mowy o nadprogramowym tłuszczyku, fałdkach na brzuchu czy boczkach. Liczy się zgrabna, umięśniona i zadbana sylwetka. Co ciekawe, również należy dbać o ubiór i prezencję. Zapomnij o wyciąganych dresach.

I w końcu po trzecie, kandydat na trenera musi uwielbiać pracę z ludźmi. Personalny instruktor, codziennie pracuje z różnymi ludźmi, wiele z tych osób może wystawiać jego cierpliwość na próbę. Bardzo ważna jest otwartość, empatia i ogólne opanowanie.

Ile pracuje trener personalny?

Zawód trenera personalnego to jedna z nielicznych prac, w której sami decydujemy o tym jak dużo chcemy pracować. Może to być Twój główny zawód, praca dorywcza, czy w przypadku studentów lub młodych rodziców zajęcie na pół etatu. Wiele zależy też od ilości klientów, intensywności ich treningów oraz klubu fitness, z którym nawiążesz współpracę. Jednak niezależnie od tego jest jedno z najbardziej elastycznych, pod względem godzinowym (i nie tylko) zajęć jakie można zawodowo wykonywać. Brzmi idealnie? pojawia się więc pytanie..

Jak zostać trener personalnym?

Jeśli spełniasz wszystkie wyżej wspomniane warunki i chcesz zostać trenerem pozostaje Ci tylko jedna bardzo ważna kwestia. Musisz uzyskać uprawnienia do pracy, Jak to zrobić? Wystarczy, że zapiszesz się na kurs trenera personalnego we Wrocławiu (link) i naturalnie ukończysz go z pozytywnym wynikiem. Wydaje Ci się, że nie potrzebujesz takiego szkolenia. Uważaj, możesz być w błędzie. W trakcie kursu na trenera personalnego , kandydaci uczestniczą w szkoleniach z zakresu biologii, anatomiii, fizoterapii, psychologii czy nawet marketingu i reklamy. Zdobyta w trakcie zajęć wiedza i praktyczne umiejętności pomogą Ci się doskonalić nie tylko jako trener ale również przydadzą się przy rozwijaniu biznesu.

Ile zarabia trener personalny?

Zarobki trenerów personalnych są bardzo różne. Ich wielkość uzależniona jest od doświadczenia, renomy, ilości klientów czy po prostu przepracowanych godzin. Jednak ogólnie rzecz ujmując godzinowa stawka pracy trenera personalnego jest do wysoka. Miesięczne zarobki najczęściej znacznie przekraczają średnią krajową. Co ciekawe najlepsi i najpopularniejsi trenerzy potrafią zarabiać nawet kilkanaście do klkudziesięciu tysicy miesięcznie. Pamiętaj jednak, że takie zarobki nie przychodzą same,wymagają at doświadczenia i dużego zaangażowania w treningi.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.