Co warto wiedzieć przed wystawieniem mieszkania na sprzedaż?

wtorek, 29 sierpnia 2017 r., 11:30
fot. nadesłane

Jeszcze kilkanaście lat temu w społeczeństwie panowało przeświadczenie, że jak już się kupi mieszkanie, to musi ono być na całe życie. Obecnie jest zupełnie inaczej. Szybkie tempo życia ludzi doprowadza nie tylko do przemieszczania się, a tym samym zmieniania mieszkań, ale także do wzrostu oczekiwań, przez co nieruchomość, która wcześniej nas zadowalała, może nam teraz nie wystarczać.

W związku z powyższym coraz więcej osób jest zainteresowanych wystawieniem mieszkania na sprzedaż. Co warto im doradzić, jeśli planują zrobić to po raz pierwszy i zupełnie nie mają w tym doświadczenia?

Przede wszystkim powinny zastanowić się nad tym, czy zależy im na szybkiej sprzedaży czy bardziej na jak najwyższym zysku. Jeśli ważny jest dla nich przede wszystkim zarobek, to dobrze jest najpierw porozmawiać z dobrym agentem nieruchomości i dopytać, co można zrobić, by podnieść wartość mieszkania, a tym samym móc znaleźć kupca ze zdecydowanie większym budżetem. Jedną z takich rzeczy jest na przykład instalacja rolet antywłamaniowych, alarmów czy zmiana wewnętrznego wyglądu mieszkania poprzez dokupienie nowoczesnych dodatków dodających wnętrzu bardziej luksusowego charakteru.

Warto pamiętać, że klienci kupujący mieszkania z rynku wtórnego są coraz bardziej wymagający. Często rezygnują z nowych mieszkań nie ze względu na zbyt wysoką cenę, ale na przykład z powodu chęci wprowadzenia się od razu. Dlatego sprzedawane przez nas mieszkanie powinno przede wszystkim zachęcać swym wystrojem wewnętrznym.

Dla klientów kupujących już urządzone mieszkania bardzo ważna jest przestrzeń, dlatego z rynku w pierwszej kolejności znikają te, które wydają się na przestronne. Jak osiągnąć taki efekt? Należy przede wszystkim postawić na minimalizm, czyli pochować do szafek wszelkie zbędne przedmioty, wynieść ewentualne rzeczy, które mają duże gabaryty, a nie są aktualnie potrzebne. Równie ważne jest zaprezentowanie potencjalnym kupcom perfekcyjnie czystego mieszkania. Warto skorzystać z usług firmy sprzątającej, która doczyści mieszkanie i nie zapomnieć o oddaniu dywanów do pralni.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.