Za tydzień szkoła! Jak dobrze skompletować wyprawkę?

poniedziałek, 28 sierpnia 2017 r., 17:09
fot. MD-Z

Już za tydzień, 4 września w szkołach w całej Polsce zabrzmi pierwszy dzwonek. Tysiące uczniów po dwumiesięcznej przerwie od lekcji i książek znów zasiądzie w szkolnych ławach. Ostatnie dni wakacji to idealny moment na skompletowanie i uzupełnienie wyprawki szkolnej. Podpowiadamy, jak zrobić to dobrze, szybko i nie nadwyrężyć przy tym portfela.

Początek roku szkolnego to trudny czas nie tylko dla uczniów, którzy z żalem żegnają się z wakacjami, lecz również dla rodziców. Ci drudzy początek września kojarzą głównie z wydatkami oraz koniecznością wygospodarowania czasu na męczące niejednokrotnie wyprawy po sklepach. Dla rodzica ważną rolę odgrywa nie tylko cena danego produktu, ale też jego jakość, bo niektóre z elementów wyprawki będą służyć dzieciom przez cały rok.

Jednym z podstawowych elementów szkolnej wyprawki jest plecak. Jak wybrać odpowiedni?

- Przy wyborze plecaka warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów jest on wykonany. Wybierając produkty markowych firm takich jak np. 4F mamy gwarancję tego, że kupujemy dobry plecak, który posłuży uczniowi długo. Są one jakościowo lepsze i bardziej odporne na zniszczenia. Poza tym mają nowoczesny design, co jest ważne dla starszych dzieci i nastolatków - mówi Ewelina Klinkosz z autoryzowanego sklepu sieci 4F w Sierakowicach.

Na jakość warto zwrócić uwagę także przy wyborze obuwia szkolnego oraz stroju sportowego.

- Tego typu odzież wykonana jest z dobrych gatunkowo materiałów, co znacznie wpływa na komfort ćwiczenia. Wybierając z kolei markowe obuwie sportowe mamy również pewność, że będzie dobrze wykonane i bardziej wytrzymałe. Poza tym na takie buty mamy dwa lata gwarancji, więc zawsze możemy liczyć na naprawę lub wymianę - dodaje Ewelina Klinkosz.

Wbrew pozorom kompletowanie poszczególnych elementów przyborów szkolnych nie jest zadaniem łatwym. Oferta artykułów szkolnych jest bardzo szeroka, jednak nie wszystkie przybory są dobrej jakości.

- Decydując się na zakup piórnika większość osób wybiera te bez wyposażenia. Uzupełniając kredki, długopisy, ołówki czy ekierki oddzielnie, gdyż te dostępne już w piórnikach, są często słabej jakości. A ta ma bardzo duże znaczenie. Przykładowo mamy w ofercie ponad 20 rodzajów kredek od najtańszych po te ze średniej półki, po droższe, markowe. Różnice są wbrew pozorom duże, bo w jednych jest więcej pigmentu, w innych mniej, przez co inaczej oddają kolory, a to ma duży wpływ na komfort kolorowania. Młodszym dzieciom łatwiej jest posługiwać się tymi miękkimi. Kompletując wyprawkę warto wybrać sklep, z szeroką gamą produktów, tak by wybrać te najodpowiedniejsze dla naszego dziecka - informuje Sławomir Berenthal ze sklepu papierniczego Helios w Sierakowicach.

Początek roku szkolnego można dzieciom umilić w łatwy sposób - kompletując wyprawkę szkolną z wizerunkami ich ulubionych idoli sportowych czy postaci z bajek.

- Wizerunki bohaterów bajek, seriali czy idoli sportowych można znaleźć na plecakach, piórnikach, zeszytach czy teczkach, a także pudełkach na drugie śniadanie czy bidonach. Te cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci. Można je dostać w przystępnych cenach. Wielu rodziców ma mało czasu na zakupy, dlatego warto wybrać miejsce, otwarte w dogodnych godzinach, w którym dostaniemy wszystkie materiały do wyprawki od ołówka po tornister - radzi Sylwester Byczkowski, właściciel sklepu Hey&Play w Żukowie.

Końcówka sierpnia to świetny moment na zakupy, gdyż w wielu sklepach na klientów czekają promocje. Warto więc rozpocząć kompletowanie wyprawki już dziś.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.