90-lecie LO na Klasztornej - zobacz trzecią część archiwalnych zdjęć

wtorek, 29 sierpnia 2017 r., 07:30
Egzaminy wstępne do LO - czerwiec 1981 r. Egzaminy wstępne do LO - czerwiec 1981 r. fot. nadesłane

Urodziny kartuskiego ogólnika zbliżają się wielkimi krokami. Już 9 września odbędą się uroczystości jubileuszowe i wielki zjazd absolwentów. Z okazji 90-lecia wspólne ze szkołą przygotowaliśmy cykl prezentujący archiwalne zdjęcia z życia ogólnika. W trzeciej części obejrzeć można fotografie ilustrujące lata 70. i 80.

I Liceum Ogólnokształcące im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach powstało 1 września 1927 roku jako Gimnazjum Koedukacyjne im. Henryka Sienkiewicza w Kartuzach pod dyrekcją Stanisława Reissa. W tym roku najstarsza z kartuskich szkół ogólnokształcących świętować będzie jubileusz 90-lecia.

Z tej okazji we współpracy ze szkołą rozpoczęliśmy cykl publikacji prezentujących dawne fotografie z życia LO. Historię szkoły i pierwszą galerię zdjęć z początków szkoły, a także z lat 50. i 60. Można znaleźć tutaj. Drugą galerię z fotografiami z lat 70. obejrzysz klikając tutaj.

Zachęcamy wszystkich byłych uczniów i pracowników szkoły do podzielenia się swoimi wspomnieniami i nadsyłania zdjęć. Pierwsze fotografie już otrzymaliśmy - pojawią się w kolejnej galerii. Zachęcamy pozostałych absolwentów do przesłania swoich foto-wspomnień. Można je przesyłać e-mailem na adres - redakcja@kartuzy.info lub osobiście dostarczyć do redakcji przy ul. Mściwoja II 13b/3 w Kartuzach. Na zdjęcia czekamy do 5 września. W tytule prosimy napisać "Zdjęcia na 90-lecie I LO". Prosimy również o informację z jakiego okresu pochodzą zdjęcia, jaką klasę na nich uwieczniono i z jakim wychowawcą.

Przypomnijmy, że jubileuszowe obchody zaplanowano na 9 września. O godz. 11 w kartuskiej kolegiacie odprawiona zostanie uroczysta msza św. Po niej około godz. 12.30 uczestnicy obchodów przemaszerują ulicą Klasztorną do szkoły, gdzie zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica poświęconej dyrektorowi Teodorowi Elasowi. Uroczystą akademię otwierającą zjazd zaplanowano na godz. 13.20 w parku przy szkole. W godz. 15-19 odbywać się będą spotkania koleżeńskie w grupach klasowych, na godz. 19 zaplanowano bal absolwentów w Kartuskim Centrum Kultury.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.