Garcz najładniejszą wsią w gminie Chmielno - wyniki konkursu Piękna Wieś

wtorek, 29 sierpnia 2017 r., 07:17
fot. MD-Z

Podczas zabawy dożynkowej w Miechucinie ogłoszono wyniki gminnego etapu tegorocznego konkursu Piękna Wieś. W kategorii zagród zwyciężyli Anna i Jerzy Królowie z Kożyczkowa, tytuł najpiękniejszej wsi zdobył natomiast Garcz.

W niedzielę podczas dożynek w Miechucinie ogłoszono wyniki gminnego etapu tegorocznego konkursu "Piękna Wieś Pomorska". Jego główną ideą jest ochrona i poprawa wartości krajobrazu przyrodniczego oraz kulturowego pomorskich wsi, a także jakości życia tam oraz podniesienie atrakcyjności wypoczynkowej obszarów wiejskich, aktywizacja i integracja społeczności lokalnej. Ma również promować aktywny udział społeczności obszarów wiejskich w zrównoważonym rozwoju swojego otoczenia i poprawie jego estetyki, a także przyczynić się do identyfikacji i analizy możliwych do przeniesienia dobrych praktyk w zakresie rozwoju obszarów wiejskich.

Konkurs organizowany jest w trzech etapach - gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Odbywa się w dwóch kategoriach - wsi i zagrody rolniczej.

Zwycięzców wyłoniła komisja w składzie: Paweł Leszczyński z Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Brygida Michalewicz i Edyta Klasa. W kategorii wieś w tym roku wygrał Garcz.

Wyniki gminnego etapu konkursu Piękna Wieś w kategorii zagroda:

1. miejsce - Anna i Jerzy Królowie z Kożyczkowa
2. miejsce - Jadwiga i Andrzej Kozaczenko
3. miejsce - Marzena i Zbigniew Czajowie z Cieszenia

Wyróżnienia:
Tersa Kobiela z Cieszenia, Andrzej Gański z Miechucina-Stryszej Góry, Magdalena Sychta z Miechucina i Bernadeta Cyrzan z Garcza.

Zdobywcy pierwszych miejsc reprezentują gminę w etapie powiatowym.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.