Przekraczanie prędkości wciąż największym zagrożeniem w Kartuskiem

wtorek, 29 sierpnia 2017 r., 09:51

Przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz nieprawidłowe parkowanie - to główne zagrożenia, jakie mieszkańcy najczęściej zaznaczają na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku jej funkcjonowania na mapę naniesiono ponad 1400 zgłoszeń, z czego ponad 540 zostało potwierdzonych.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na ich bezpieczeństwo. Liczba zgłaszających zagrożeń stale wzrasta.

- Warto podkreślić, że każdy mieszkaniec może nanieść informację o zagrożeniu na mapie, a potem sprawdzić czy policjanci, potwierdzili obecność danego zagrożenia czy też nie, co ma odzwierciedlenie na mapie. Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a tym samym do udziału we wspólnej pracy na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa w środowisku lokalnym - podkreślają kartuscy policjanci.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od lipca 2016 roku. Od tego czasu w powiecie kartuskim zgłoszono łącznie 1402 zagrożenia, z czego potwierdzono ponad 542.

- Najwięcej zgłoszeń dotyczy kategorii: przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych i nieprawidłowe parkowanie - informuje kartuska policja.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ma nie tylko być pomocnym narzędziem dla funkcjonariuszy, ale także ma służyć rzetelnemu, czytelnemu zidentyfikowaniu oraz przedstawieniu skali i rodzaju zagrożeń społecznościom lokalnym. Celem jej funkcjonowania jest przede wszystkim podniesienie poczucia bezpieczeństwa poprzez przekazywanie wiedzy o danych zagrożeniach. Na mapie można zapoznać się ze statystykami, zobaczyć zagrożone miejsca, więc każdy może również zadbać sam o siebie, na przykład omijając niebezpieczny rejon.

Funkcjonariusze zachęcają do rozsądnego korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.