Cyklo Kartuzy - już w sobotę kolarski wyścig w Stolicy Kaszub

wtorek, 29 sierpnia 2017 r., 10:25
fot. nadesłane/Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe

Seria wyścigów szosowych Cyklo Szosa, po imprezach w Gniewinie, Gdyni i Strzepczu, swój ostatni etap będzie miała w Kartuzach. W sobotę, 2 września poznamy zwycięzców nie tylko wyścigów w Kartuzach, ale także całej serii szosowej, która wystartowała w kwietniu.

- Sama impreza debiutuje w kalendarzu Cyklo, zajmując termin zwolniony przez przeniesione na czerwiec Cyklo Gdynia. Od razu staje przed wyzwaniem podołania skali wydarzenia finałowego, ale nie mamy obaw, że ciężar ten udźwignie. Zarówno miasteczko zawodów, wydarzenia towarzyszące jak i sama trasa zdecydowanie potwierdzą, że pierwsza w historii seria zawodów szosowych ze wspólną klasyfikacją była dobrym pomysłem. Liczymy na potwierdzenie także ze strony amatorów kolarstwa szosowego, najlepiej w postaci dużej frekwencji - podkreślają organizatorzy.

Zawodnicy będą mieli do wyboru dwie trasy - liczącą 41 km bądź 82 km. Trasa składa się z pętli o długości 20,5 km, prowadzącą na północ od Kartuz.

- Trasa idealnie oddaje kaszubski charakter terenów, niezwykle atrakcyjnych dla kolarstwa szosowego. Jej bardzo zróżnicowany charakterystyka spowoduje, że zarówno osoby lubiące podjazdy, jak i miłośnicy bardziej klasycznego, płaskiego ścigania znajdą coś dla siebie. Jest, gdzie się zmęczyć, a start na dłuższej trasie należy solidnie rozważyć, bo odkładające się z każdym okrążeniem pętli metry przewyższenia będą zostawiały spory ślad w "kolarskiej nodze" - zaznacza Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe.

Zapisy na wyścig kolarski trwają do wtorku do północy. Zapisywać można się tutaj.

Start i meta zawodów będzie mieściła się na skrzyżowaniu ulicy Majkowskiego z Ceynowy. Miasteczko zawodów będzie znajdować się z kolei w Parku Solidarności.

W związku z wyścigiem należy spodziewać się utrudnień w ruchu. Czasowe utrudnienia będą występowały w godzinach od 11.40 do 15.10 na trasie Kartuzy ul. 3 Maja i ul. Majkowskiego - Prokowo - Pomieczyńska Huta - Hopy - Szarłata - Grzybno - Kartuzy.

Więcej informacji o imprezie można uzyskać na stronie cyklo.info.pl.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.