Mł. bryg. Romuald Pituła oficjalnie Komendantem Powiatowym PSP w Kartuzach

środa, 30 sierpnia 2017 r., 14:24
fot. AL

Mł. bryg. Romuald Pituła już oficjalnie jest szefem kartuskich strażaków. Z dniem 30 sierpnia Komendant Wojewódzki PSP w Gdańsku powołał go na stanowiska Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.

W środę Pomorski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Tomasz Komoszyński wręczył akt powołania mł. bryg. Romualdowi Pitule na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.

- Powołanie mnie na komendanta uświadomiło mi to, że najprawdopodobniej dobrze wykonałem pracę, którą powierzono mi dwa miesiące temu. Zauważono mój potencjał, zaangażowanie etc. Cele, które przedstawiłem, kiedy powierzono mi obowiązki, pozostają takie same. Trzeba nadal pracować, dążyć do wyznaczonych celów i osiągać kierunki, które sobie obraliśmy. Mam nadzieję, że przy wsparciu samorządów i innych podmiotów, uda się je zrealizować - zaznacza mł. bryg. Romuald Pituła.

- Powołanie mnie na komendanta będzie wiązało się także z ruchami kadrowymi. Jest to nieuniknione - dodaje.

Mł. bryg. Romuald Pituła służbę jako dowódca zastępu w Komendzie Powiatowej PSP w Kartuzach rozpoczął w 1996 roku, po ukończeniu Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Od czerwca do września 1996 roku pełnił służbę w systemie codziennym, a od października 1996 roku w podziale bojowym. W listopadzie 1998 roku objął samodzielne stanowisko ds. planowania operacyjnego. W latach 1999-2007 pełnił służbę na stanowiskach: inspektora, starszego inspektora, kierownika sekcji.

Od 1 września 2007 roku pełnił funkcję naczelnika wydziału Operacyjno-Szkoleniowego.

W trakcie pełnienia służby uzupełnił kwalifikacje - ukończył studia podyplomowe w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, Ochrony informacji niejawnych i wiadomości prawnie chronionych oraz studia podyplomowe dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z działaniami ratowniczymi.

Za swoje zasługi został wyróżniony następującymi odznaczeniami: Brązowym Medalem "Za Zasługi dla Obronności Kraju", Brązową Odznaką "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej", Brązowym Medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa".

29 czerwca br. został powołany na stanowisko pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach, co było spowodowane przejściem na emeryturę wieloletniego szefa kartuskiej straży st. bryg. Edmunda Kwidzińskiego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.