Sprawdź, co się będzie działo w ostatni weekend wakacji

czwartek, 31 sierpnia 2017 r., 13:38
fot. MD-Z

Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Upłynie pod znakiem powiatowego święta plonów, zawodów dla cyklistów oraz kolejnej edycji Narodowego Czytania. Będzie też nie lada gratka dla miłośników motoryzacji - w niedzielę do Kartuz zjedzie około 200 perełek na czterech kółkach. Sprawdź szczegóły i zaplanuj czas.

Sobota

Narodowe Czytanie w Bibliotece i I LO
Najbliższy weekend upłynie pod znakiem kolejnej edycji Narodowego Czytania. To akcja zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jej celem jest m.in. promocja polskiej kultury, popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Z tej okazji w kilku miejscach w powiecie odbędą się wspólne akcje czytania fragmentów "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego". W sobotę o godz. 10 w auli I LO fragmenty dramatu będą czytane przez nauczycieli, uczniów i zaproszonych sympatyków czytelnictwa. Do wspólnej lektury o godz. 12 zaprasza także kartuska biblioteka. Tam akcja odbędzie się o godz. 12 w sali widowiskowej. Do wspólnego czytania zaprasza też Żukowo. Tam akcja rozpocznie się o godz. 16 w Parku Jubileuszowym.

Cyklo Kartuzy
W sobotę w południe z Kartuz wystartują uczestnicy Cyklo-Kartuzy 2017. Zawody będą ostatnim z etapów cyklu Cyklo-Szosa. Zawodnicy będą mieli do wyboru dwie trasy - liczącą 41 km lub 82 km. Trasa składa się z pętli o długości 20,5 km, prowadzącą na północ od Kartuz. Start i meta zawodów będzie mieściła się na skrzyżowaniu ulicy Majkowskiego z Ceynowy. Miasteczko zawodów będzie znajdować się z kolei w Parku Solidarności. W związku z wyścigiem należy spodziewać się utrudnień w ruchu. Czasowe utrudnienia będą występowały w godzinach od 11.40 do 15.10 na trasie Kartuzy ul. 3 Maja i ul. Majkowskiego - Prokowo - Pomieczyńska Huta - Hopy - Szarłata - Grzybno - Kartuzy.

Maraton fitness dla Milenki
W sobotę o godz. 11 w Przyjaźni odbędzie się charytatywny Maraton Fitness dedykowany Milence Plichcie z Żukowa. W programie TBC, zajęcia w parach oraz stretching, a także losowanie nagród. Zapisy telefonicznie do 31 sierpnia numerem telefonu 607 408 317. Wstęp dla mieszkańców Przyjaźni bezpłatny, dla pozostałych 25 zł.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Sulęczynie
W sobotę o godz. 16.30 na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie odbędą się zawody pożarnicze jednostek OSP gminy Sulęczyno. W musztrze, sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym konkurować będą ochotnicy z Sulęczyna, Mściszewic i Kistowa.

Niedziela

Classówka GlancAuto Moto Festiwal w Kartuzach

W niedzielę w godz. 12-18 w Parku Solidarności w Kartuzach odbędzie się wyjątkowa impreza dla fanów motoryzacji. Pojawi się tam około 200 zachwycających pojazdów - klasycznych, zabytkowych, a także współczesnych. Imprezę poprowadzą znani i lubiani przez miłośników motoryzacji, dziennikarze stacji TVN Turbo - Jarosław Maznas oraz Rafał Jemielita - czyli połowa składu popularnego programu Automaniak. Wydarzenie połączone będzie z koncertami (wystąpi m.in. Ras Luta) oraz konkursami. Ze względu na to, że wydarzenie nie jest finansowane w całości ze środków publicznych, a przede wszystkim ze środków własnych organizatorów i sponsorów, opłata za uczestnictwo dla publiczności wynosi symboliczne 3 zł.

Dożynki powiatu kartuskiego w Stężycy
W niedzielę rolnicy powiatu kartuskiego będą dziękować za doroczne plony na dożynkach powiatowych w Stężycy. Święto plonów zainauguruje uroczysta mszy św. polowa o godz. 13. Odprawiona zostanie w stężyckim amfiteatrze. Rozpoczęcie dożynkowej zabawy zaplanowano na godz. 14. W programie m.in. występ Gminnej Orkiestry Dętej, ogłoszenie wyników: "Powiatowego Konkursu Piękna Wieś Pomorska 2017" oraz "Powiatowego Konkursu Rolniczego Trafiony Plon 2017", wybór najpiękniejszego Wieńca Dożynkowego oraz Kołacza Dożynkowego, występy: Zespół Tańca Ludowego "Leszczyniacy", Koła Gospodyń Wiejskich "Kaszubianki". O godz. rozpocznie się Wieczór Śląski z zespołem Jasika oraz Damianem Holeckim.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.