Ponad 400 zawodników wystartowało w Cyklo Kartuzy 2017

sobota, 2 września 2017 r., 15:36
fot. MD-Z

W sobotę w południe ponad czterystu zawodników wystartowało w szosowych zawodach Cyklo Kartuzy. Wyścig był ostatnim z cyklu Cyklo Szosa 2017, wcześniej zmagania odbyły się w Gniewinie, Gdyni i Strzepczu. Uczestnicy kartuskich zawodów ścigali się na dwóch dystansach 41 kilometrów i 82 kilometrów.

Trasa wyścigu biegła przez Kartuzy, Prokowo, Pomieczyńską Hutę, Hopy, Szarłatę i Grzybno. Uczestnicy wystartowali z ul. Majkowskiego w Kartuzach i udali się w kierunku Prokowa.

- Trasą jechało się świetnie. Nie dość, że piękne widoki dookoła, to wszystko również bardzo dobrze oznaczone i zabezpieczone. Jestem bardzo zadowolona z udziału -relacjonowała jedna z uczestniczek zawodów.

Wyścig o długości 80 kilometrów ukończyło 116 zawodników. Wśród nich najszybszy był Rafał Rynkowski, który na pokonanie dystansu potrzebował mniej niż dwóch godzin, pokonał go w czasie 1:58:57.

W wyścigu na krótszym dystansie najlepiej poradził sobie Maciej Chmielewski, który pokonał dystans w czasie 1:01:16. Zawody na dystansie 40 km ukończyło łącznie 282 zawodników.

Zawody Cyklo Kartuzy odbyły się w ramach cyklu Cyklo Szosa 2017. Wyścig w Kartuzach był finałowym, po startach w Gniewinie, Gdyni i Strzepczu.

Patronat nad wyścigiem objął Ambasador Republiki Francuskiej w Polsce.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.