OSP Mściszewice najlepsze w gminnych zmaganiach strażaków w Sulęczynie

niedziela, 3 września 2017 r., 00:29
fot. MD-Z

Jedenaście zespołów członków czynnych i młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu gminy Sulęczyno wzięło udział w sobotnich zawodach w sporcie pożarniczym. W konkurencjach regulaminowych, jak również w ćwiczeniu alarmowo-bojowym najlepszymi wśród członków czynnych okazali się druhowie z Mściszewic. Poza konkursem, w sztafecie i w ćwiczeniu bojowym zaprezentowali się przyszli strażacy - drużyna młodzików.

Na terenie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie w sobotnie popołudnie rozegrano zawody w sporcie pożarniczym drużyn OSP z terenu gminy Sulęczyno. W do walki o miano najlepszych przystąpili druhowie z Sulęczyna, Mściszewic i Kistowa, łącznie jedenaście drużyn, w tym cztery członków czynnych. Ochotnicy tradycyjnie zmierzyli się w musztrze, sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym.

Przypomnijmy, że zawody początkowo zaplanowano na 13 sierpnia, jednak przełożono je ze względu na nawałnicę, która w nocy z 11 na 12 sierpnia wyrządziła potężne szkody w gminie Sulęczyno. Druhowie z gminnych jednostek przez kilkanaście dni ofiarnie usuwali szkody. Zawody w nowym terminie odbyły się w okrojonym programie, bez tradycyjnego, corocznego pikniku strażackiego. Na dyplomach symbolicznie pozostawiono datę 13 sierpnia. Po rozgrywkach w stronę strażaków popłynęły nie tylko gratulacje za osiągnięte wyniki w zawodach, ale też podziękowania za walkę ze szkodami.

- Z całego serca dziękuję wam za waszą pracę podczas nawałnicy. To, co żywioł uczynił w naszej gminie przeszło najśmielsze wyobrażenia, wy pokazaliście, że zawsze możemy na was liczyć. Jesteście niezastąpieni - podkreślał wójt Bernard Grucza.

Druhowie otrzymali też sporo prezentów - OSP Mściszewice otrzymało od sponsorów dwie pilarki. Jednostka OSP Sulęczyno przekazała również po jednym urządzeniu do OSP Mściszewice i OSP Kistowo. Kazimierz Gliniecki, przewodniczący rady gminy przekazał każdej jednostce zestawy nowych węży, na ręce komendanta gminnego Andrzeja Rody złożył też przekazaną przez rząd promesę pieniężną dla OSP Sulęczyno. Strażakom przekazano też zestawy szpadli, które jednostkom podarował Antoni Macierewicz.

Wyniki Zawodów w Sporcie Pożarniczym OSP gminy Sulęczyno:

Sztafeta pożarnicza - członkowie czynni:
1. miejsce - OSP Mściszewice
2. miejsce - OSP Sulęczyno I
3. miejsce - OSP Kistowo
4. miejsce - OSP Sulęczyno II

Ćwiczenie bojowe - członkowie czynni:
1. miejsce - OSP Kistowo
2. miejsce - OSP Mściszewice
3. miejsce - OSP Sulęczyno II
4. miejsce - OSP Sulęczyno I

Klasyfikacja generalna - członkowie czynni:
1. miejsce - OSP Mściszewice
2. miejsce - OSP Kistowo
3. miejsce - OSP Sulęczyno I
4. miejsce - OSP Sulęczyno II

Ćwiczenia alarmowo-bojowe - członkowie czynni:
1. miejsce - OSP Mściszewice
2. miejsce - OSP Kistowo

Klasyfikacja generalna - MDP Męska 15-18 lat:
1. miejsce - MDP Sulęczyno

Ćwiczenie alarmowo-bojowe - MDP Męska 15-18 lat:
1. miejsce - MDP Sulęczyno

Sztafeta pożarnicza - MDP Męska 12-15 lat:
1. miejsce - MDP Mściszewice
2. miejsce - MDP Sulęczyno

Ćwiczenie bojowe - MDP Męska 12-15 lat:
1. miejsce - MDP Mściszewice
2. miejsce - MDP Sulęczyno

Klasyfikacja generalna - MDP Męska 12-15 lat:
1. miejsce - MDP Mściszewice
2. miejsce - MDP Sulęczyno

Klasyfikacja generalna - drużyna żeńska powyżej 18 lat:
1. miejsce - OSP Sulęczyno

Klasyfikacja generalna - MDP Żeńska 15-18 lat:
1. miejsce - MDP Kistowo

Sztafeta pożarnicza - żeńska 12-15 lat:
1. miejsce - MDP Sulęczyno
2. miejsce - MDP Mściszewice

Ćwiczenie bojowe - żeńska 12-15 lat:
1. miejsce - MDP Mściszewice
1. miejsce - MDP Sulęczyno

Klasyfikacja generalna - żeńska 12-15 lat:
1. miejsce - MDP Sulęczyno
2. miejsce - MDP Mściszewice

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.