Jubileusz 90-lecia I LO na Klasztornej - czwarta część archiwalnych zdjęć

poniedziałek, 4 września 2017 r., 14:06
Zdjęcie z 1974 r. Rocznik 1972 - 1976 r. Klasa d, o profilu ogólnym wychowawca prof. Łucja Bladowska Zdjęcie z 1974 r. Rocznik 1972 - 1976 r. Klasa d, o profilu ogólnym wychowawca prof. Łucja Bladowska fot. nadesłane/Urszula Szczepańska

Już w sobotę I Liceum Ogólnokształcące im. Hieronima Derdowskiego obchodzić będzie swoje 90. urodziny. Z okazji jubileuszu we współpracy ze szkołą przygotowaliśmy cykl archiwalnych zdjęć prezentujących życie "ogólniaka" na przestrzeni lat. W czwartej galerii prezentujemy zdjęcia z lat 70. nadesłane i dostarczone do redakcji przez byłych uczniów.

Jubileuszowe obchody zaplanowano na sobotę, 9 września. O godz. 11 w kartuskiej kolegiacie odprawiona zostanie uroczysta msza św. Po niej około godz. 12.30 uczestnicy obchodów przemaszerują ulicą Klasztorną do szkoły, gdzie zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica poświęconej dyrektorowi Teodorowi Elasowi. Uroczystą akademię otwierającą zjazd zaplanowano na godz. 13.20 w parku przy szkole. W godz. 15-19 odbywać się będą spotkania koleżeńskie w grupach klasowych, na godz. 19 zaplanowano bal absolwentów w Kartuskim Centrum Kultury.

Publikujemy czwartą część archiwalnych zdjęć. Tym razem wspomnieniami podzielili się z nami byli uczniowie - pani Urszula Szczepańska, która kształciła się w LO w latach 1972-1976, pani Helena Kowalewska, z domu Kwidzińska, a także Maria Sikora, z domu Socha oraz Wenanty Plichta, który uczył się w latach 1971-1975.

Historię szkoły i pierwszą galerię zdjęć z początków szkoły, a także z lat 50. i 60. Można znaleźć tutaj. Drugą galerię z fotografiami z lat 70. obejrzysz klikając tutaj. Zdjęcia z lat 80. znajdziesz tutaj

Zachęcamy wszystkich byłych uczniów i pracowników szkoły do podzielenia się swoimi wspomnieniami i nadsyłania zdjęć. Pierwsze fotografie już otrzymaliśmy - pojawią się w kolejnej galerii. Zachęcamy pozostałych absolwentów do przesłania swoich foto-wspomnień. Można je przesyłać e-mailem na adres - redakcja@kartuzy.info lub osobiście dostarczyć do redakcji przy ul. Mściwoja II 13b/3 w Kartuzach. Na zdjęcia czekamy do 6 września. W tytule prosimy napisać "Zdjęcia na 90-lecie I LO". Prosimy również o informację z jakiego okresu pochodzą zdjęcia, jaką klasę na nich uwieczniono i z jakim wychowawcą.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.