W sobotę poleje się krew! Dołącz do akcji i podziel się płynem ratującym życie!

wtorek, 5 września 2017 r., 11:00

W najbliższą sobotę aż w dwóch miejscach w powiecie będzie można podzielić się krwią. Czynna będzie stacja krwiodawstwa w Kartuzach. Z kolei w Kamienicy Królewskiej stanie krwiobus. Zrób przelew życia. Podziel się krwią!

Krew jest towarem deficytowym. Najcenniejszym lekarstwem, którego nie da się zastąpić. Ogromna ilość wypadków i zabiegów chirurgicznych powoduje, że krew jest potrzebna co minutę, średnio dla jednej na dziesięć osób przebywających w szpitalu. Oddanie krwi zajmuje zwykle kilkanaście minut a jedna jednostka krwi może uratować życie nawet trzem osobom.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku prowadzi akcję zachęcającą krwiodawców do oddawania krwi w soboty. W związku z tym w najbliższą sobotę, każdy chętny będzie mógł odwiedzić Punkt Krwiodawstwa w Kartuzach i podzielić się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew.

Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kartuzach (przy Powiatowym Centrum Zdrowia w Kartuzach) będzie czynny w godzinach od 7.15. Rejestracja w godzinach od 7.15 do 10.30.

Ponadto akcję oddawania krwi organizuje także Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi im. Błogosławionej Marty Wieckiej przy parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamienicy Królewskiej. Przy tamtejszej remizie OSP stanie krwiobus. Płynem ratującym życie będzie można podzielić się w godzinach od 9 do 14. W tym samym czasie będzie można zarejestrować się także w bazie potencjalnych dawców szpiku. Zebrana krew będzie przeznaczona na cel leczenia poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych oraz przy przeszczepach narządów.

Skorzystaj z okazji. Zrób przelew życia! Podaruj cząstkę siebie innym!

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.