W weekend zatrzymano dziesięcioro amatorów jazdy na podwójnym gazie

wtorek, 5 września 2017 r., 13:55

W miniony weekend policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego dziesięć osób, które wsiadły za kierownicę, mimo iż wcześniej spożywały alkohol. Rekordzistka miała 2,8 promila alkoholu w organizmie.

W piątek informowaliśmy o funkcjonariuszu, który w drodze na służbę zatrzymał 32-letnią kobietę. Prowadziła samochód mając w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. Jak się później okazało amatorów jazdy na podwójnym gazie w miniony weekend było więcej. Policjanci wyeliminowali z ruchu łącznie 10 osób, które zdecydowały się na jazdę w stanie nietrzeźwości lub będąc wstanie po użyciu alkoholu.

W nocy z piątku na sobotę na ul. Zamkowej w Kartuzach policjanci zatrzymali 34-latka, który kierował pojazdem marki opel, mając w organizmie prawie 2 promile. Prócz tego policjanci zatrzymali też czworo rowerzystów, motorowerzystę oraz kierowcę, którzy znajdowali się w stanie po użyciu alkoholu tzn. badanie wykazało, że mieli mniej niż 0,5 promila alkoholu w organizmie.

- Warto pamiętać, że za jazdę na rowerze w stanie po użyciu alkoholu zapłacimy mandat w wysokości od 300 do 500 zł, natomiast w sytuacji, gdy badanie wykaże więcej niż 0,5 promila - mandat w wysokości 500 zł. Dodatkowo, jeśli spowodujemy zagrożenie w ruchu drogowym dla innych osób policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy, a sąd może przychylić się do tego wniosku - zaznacza Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.