Jest pierwszy zwiastun filmu "Czuwaj", którego akcja toczy się Kaszubach

środa, 6 września 2017 r., 12:49
fot. internet

Przed rokiem na Kaszubach, zarówno w powiecie kościerskim, jak i kartuskim kręcono sceny do thrillera Roberta Glińskiego "Czuwaj". W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu. Jego premiera odbędzie się podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Kiedy obraz trafi do kin jeszcze nie wiadomo.

Nowy obraz Roberta Glińskiego, reżysera kultowego "Cześć Tereska" oraz takich filmów jak "Kochaj i rób co chcesz" czy "Kamieni na szaniec" to opowieść, której akcja rozgrywa się podczas obozu harcerskiego. Przebywa na nim też trudna młodzież z domu poprawczego. Między nastolatkami dochodzi do konfliktów, które mają tragiczny finał.

- "Czuwaj" to thriller rozgrywający się w świecie młodych ludzi ery internetu i mediów społecznościowych. Dwie grupy młodzieży z odmiennych światów reprezentujących dwa różne systemy wartości zostają postawione naprzeciw siebie na skutek decyzji dorosłych. Nieufność szybko przeradza się w jawną wrogość, która prowadzi do nieuniknionego konfliktu. To kolejny krok po "Sali samobójców" na drodze w poszukiwaniu prawdy o tym, co dziś kieruje wyborami młodych. To współczesna wersja słynnego "Władcy much", której bohaterowie stoją już u progu dorosłości - informuje Monolith Films, dystrybutor filmu.

Akcja "Czuwaj" toczy się na Kaszubach. Zdjęcia do filmu nagrywano przed rokiem. Większość z nich powstawało na terenie powiatu kościerskiego, w okolicach Lipusza. Na tamtejszym terenie usytuowano obóz harcerski, na którym rozgrywa się główna akcja filmu. Do Kartuz ekipa trafiła poszukując w okolicy pustostanu, gdzie miały powstać m.in. sceny z policyjnej celi i przesłuchania prokuratorskiego (w roli Prokuratora - Zbigniew Zamachowski).

Powiat kartuski udostępnił filmowcom budynek dawnej komendy przy ul. Kościuszki. Scenarzyści na potrzeby filmu zaadaptowali i przygotowali dwa pomieszczenia - celę i pokój, w którym przesłuchiwano bohaterów filmu. Zdjęcia budynku komendy policji powstawały natomiast w Sulęczynie.

Jak podaje telemagazyn.pl, premiera filmu będzie miała miejsce podczas 42. Festiwalu Filmowego w Gdyni, który odbędzie się w dniach od 18 do 23 września. To, kiedy thriller trafi do kin, jeszcze nie wiadomo.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.