Chmielno. Będą przyznawać stypendia dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych

środa, 6 września 2017 r., 15:11
fot. archiwum

Chmieleński samorząd będzie nagradzał stypendiami wybitnie uzdolnioną młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Pieniężne nagrody motywacyjne będzie można otrzymać za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne.

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, władze gminy Chmielno będą nagradzać wyjątkowo zdolnych uczniów szkół ponadpodstawowych. To kolejny krok w realizacji programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w gminie. Podczas sesji w ubiegłym tygodniu radni podjęli uchwałę w sprawie regulaminu przyznawania nagród.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mogli otrzymać stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe oraz osiągnięcia artystyczne i naukowe. Zgodnie z regulaminem stypendium za wyniki w nauce może otrzymać uczeń, który uzyskał średnią ocen powyżej 4,8 i miał wzorowe zachowanie.

O stypendium za osiągnięcia naukowe i artystyczne może ubiegać się uczeń, który został laureatem konkursu artystycznego na szczeblu, co najmniej wojewódzkim, lub olimpiady przedmiotowej na szczeblu, co najmniej wojewódzkim.

Stypendium za wyniki sportowe ma szansę otrzymać uczeń, który co najmniej trzykrotnie uzyskał miejsce medalowe w zawodach sportowych na szczeblu powiatowym lub wyższym, otrzymał na świadectwie ocenę celującą z wychowania fizycznego, a także ocenę wzorową lub bardzo dobrą zachowania.

Wnioski o przyznanie stypendium mogą składać dyrektorzy szkół do 30 września.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.