Wakacyjny staż sierakowickiej młodzieży w Niemczech

środa, 6 września 2017 r., 15:21
fot. nadesłane/ZSP w Sierakowicach

Młodzież klasy I, II i III technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz II technikum w zawodzie technik agrobiznesu z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach przez cztery tygodnie lipca i sierpnia realizowała staż w Niemczech (Schkeuditz i Lipsk).

Uczniowie odbywali praktyki w różnych zakładach gastronomicznych gospodarstwie rolnym w Lipsku i okolicach. Zakwaterowanie, wyżywienie oraz miejsca praktyk zapewniła firma Vitalis Betreuungsgesellschaft für Modellprojekte mbH z siedzibą w Schkeuditz.

Młodzież poza obowiązkami w zakładach pracy w czasie wolnym uczestniczyła w zajęciach z języka niemieckiego, a w weekendy odbyła trzy wycieczki - dwudniową do Berlina i jednodniową do Lipska oraz Drezna. W wolnym czasie do dyspozycji był klub na terenie ośrodka oraz możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego poprzez grę w siatkówkę, piłkę nożną i badmintona. Uczniowie wykazali się również dobrą organizacją i zaangażowaniem organizując wspólny grill.

Podczas pierwszych dwóch tygodni opiekę nad uczniami sprawowały Mirosława Cyman i Ewelina Telega natomiast podczas dwóch następnych tygodni opiekunami byli Grzegorz Machola i Artur Hewelt.

Opiekunowie stażu ze strony firmy goszczącej, jak i opiekunowie w zakładach pracy byli bardzo zadowoleni z pracy, postawy, zaangażowania i zachowania naszych uczniów niekiedy aż do tego stopnia, że proponowali naszym uczniom zatrudnienie na okres wakacyjny lub po ukończeniu szkoły.
Uczniom również bardzo się podobało i deklarowali chęć uczestnictwa w podobnym stażu w przyszłości.

nadesłane/koordynator projektu - Artur Hewelt

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.