Jubileusz 90-lecia "Klasztornej" - kolejna porcja archiwalnych zdjęć z życia uczniów

środa, 6 września 2017 r., 15:41
Uczniowie z rocznika 1956 r. Uczniowie z rocznika 1956 r. fot. nadesłane/Jerzy Matkowski

Już tylko kilka dni dzieli nas od wielkiego Zjazdu Absolwentów z okazji 90-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach. Cykl, który przygotowaliśmy z tej okazji, prezentujący archiwalne zdjęcia, cieszy się ogromną popularnością. Do naszej redakcji nadal napływają archiwalne fotografie nadesłane przez absolwentów szkoły. Dziś prezentujemy piątą część - fotografie z lat 50. i 70.

W kolejnej części jubileuszowej galerii prezentujemy zdjęcia z archiwum Jerzego Matkowskiego, który maturę zdawał w 1956 roku. Zdjęciami z obozów harcerskich podzieliła się z nami Elżbieta Kwidzińska, kolejne fotografie przesłała również Urszula Szczepańska (z domu Niklas), która uczyła się w latach 1972 - 1976, w klasie d, której wychowawcą była prof. Łucja Bladowska.

Historię szkoły i pierwszą galerię zdjęć z początków szkoły, a także z lat 50. i 60. Można znaleźć tutaj. Drugą galerię z fotografiami z lat 70. obejrzysz klikając tutaj. Zdjęcia z lat 80. znajdziesz tutaj.

Czwartą galerię można znaleźć tutaj.

Jubileuszowe obchody zaplanowano na sobotę, 9 września. O godz. 11 w kartuskiej kolegiacie odprawiona zostanie uroczysta msza św. Po niej około godz. 12.30 uczestnicy obchodów przemaszerują ulicą Klasztorną do szkoły, gdzie zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica poświęconej dyrektorowi Teodorowi Elasowi. Uroczystą akademię otwierającą zjazd zaplanowano na godz. 13.20 w parku przy szkole. W godz. 15-19 odbywać się będą spotkania koleżeńskie w grupach klasowych, na godz. 19 zaplanowano bal absolwentów w Kartuskim Centrum Kultury.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.