Koncert Chillout Classic - nowe spojrzenie na muzykę klasyczną

środa, 6 września 2017 r., 15:42
fot. nadesłane

Wielkimi, aczkolwiek lekkimi krokami, zbliża się koncert muzyki klasycznej Chillout Classic. Zarówno fani obcujący z tym gatunkiem muzycznym, jak i nieobeznani jeszcze w temacie, dostąpią świetnej okazji, by dosłownie zanurzyć się w relaksujących dźwiękach. Takie wydarzenie nie należy do częstych i popularnych. Tym bardziej warto zdecydować się na udział, choć miłośników tego niszowego gatunku na pewno nie trzeba specjalnie zachęcać.

Nie zaszkodzi jednak polecić wszystkim innym, by wybierając się na koncert, dali się ponieść muzycznej alternatywie, a zarazem wspaniałej odskoczni od głośnej i nachalnej codzienności pełnej presji i pogoni. Nawet pogoń za odprężeniem i presja na odpoczynek zrobią sobie... wolne. A to wszystko dzięki muzyce, która zamiast łagodzić obyczaje i działać objawowo, wpływa bezpośrednio na człowieka i łagodzi stan ducha. Przez uszy do serca.

Sam Chillout nie stanowi klasyki w wydaniu... klasycznym, dlatego na koncert warto zaprosić miłośników przeróżnych brzmień. Wszyscy mogą przekonać się, że oprócz "wychillowania", jakie niosą ze sobą nadchodzące nuty, oferują one także zbudowanie międzypokoleniowych i "interpreferencyjnych" mostów. Tutaj "alternatywa" nie oznacza wydziwiania na siłę, ale autentyczne wydobycie z zasobów muzyki tego, co przed pojawieniem się gatunku miało tylko potencjał do połączenia się w jednych, choć bardzo elastycznych ramach dźwiękowych.

Gdzie się tak spieszycie?

Bez wątpienia, mimo muzycznego eklektyzmu, a więc łączenia rozmaitych stylów (nie będziemy gołosłowni: mamy tutaj do czynienia z domieszkami muzyki ambient, trip-hopu, nu jazzu, spokojnego house, a nawet instrumentalnego hip-hopu), nazwa gatunku, który zapanuje na koncercie, pozostaje wspólnym mianownikiem. Kwintesencją atmosfery będzie więc klimat "slow". Powoli, z gracją, na luzie, spokojnie. "Gdzie się tak spieszycie".

Nadchodzi więc specjalna gratka dla wszystkich, którzy w muzyce nie widzą jedynie źródła szalonej zabawy i tańca, a z drugiej strony - poważnej i wypełnionej sztuczną zadumą postawy wsłuchiwania się w dźwięki, pod krawatem, w garniturze, w pozycji siedzącej i na twardym krześle. Istnieje coś takiego, co ucieka od skrajnych kanonów, tworząc nowy i zrównoważony kanon.

Warunki koncertu przewidują zatem możliwość prawdziwego relaksu pod każdym względem i tak też odbywa się jego organizacja. Nie zapowiada się więc ani na dynamiczną potańcówkę, ani też na sztywny klimat koncertowej sali. Znajdziemy balans.

Baltic String Quartet

Głównym źródłem przywracania równowagi będzie kwartet smyczkowy, znany jako Baltic String Quartet. To właśnie on przyczynił się do wzbogacenia i tak już bogatego gatunku Chillout Classic o utwory z genezą w klasyce oraz znamienne dla niej klasyczne instrumenty. Dlatego właśnie z przyjemnością zapraszamy na koncert Chillout Classic, który z pomocą smyczkowego kwartetu pozwoli doświadczyć niespotykanej muzycznej mozaiki.

Jeśli brzmi to szalenie ciekawie i sprawia, że nie możecie się doczekać - spokojnie, nie spieszcie się. Wszystko będzie przecież utrzymane w stylu slow. Warto więc odpowiednio się przygotować.

Zapraszamy na seanse z muzyką relaksacyjną do "Miasta Aniołów" w Gdańsku, ul. Chmielna 26

Cena wstępu to 65 zł za osobę. W cenę wliczony został kieliszek dobrego wina zamiennie z kawą, herbatą i sokami. Bilety można zakupić na stronie kwartetu: Baltic String Quartet - Chillout Classic.

Zarezerwuj bilet lub zrób najbliższym niespodziankę!

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.