Intensywne opady deszczu - wydano ostrzeżenia

czwartek, 7 września 2017 r., 11:32
fot. internet/IMGiW

Deszczowa aura zdominowała pierwsze dni września. Na czwartek prognozowane są intensywne opady deszczu. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia.

Na terenie województwa pomorskiego obowiązuje ostrzeżenie I stopnia dotyczące intensywnych opadów deszczu. Prognozuje się wystąpienie opadów o natężeniu umiarkowanym i silnym.

- Prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 35 mm, lokalnie do 50 mm. W powiatach północnych opady lokalnie mogą przekroczyć 50 mm. Prawdopodobieństwo wystąpienia tak silnych opadów wynosi 30 proc. Spodziewaj się utrudnień. Możliwe lokalne podtopienia dróg lub nieruchomości. Pogorszenie warunków jazdy z powodu ograniczonej widzialności i ryzyka utraty przyczepności - przestrzegają synoptycy z platformy meteoalarm.pl.

Przez opady strażacy odnotowują sporo interwencji związanych z podtopieniami i zalaniami.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.