Załakowo. 65-latek utknął na bagnach. Uratowali go policjanci

czwartek, 7 września 2017 r., 13:13
fot. archiwum

W stanie poważnej hipotermii do szpitala trafił 65-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, którego na bagnistych terenach w okolicach Załakowa odnaleźli policjanci. Mężczyzna wyszedł z domu dwa dni wcześniej.

W czwartek, tuż przed godz. 10.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 65-latka.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie od brata mężczyzny. Powiadomił nas, że wyszedł on z domu z 5 na 6 września. Zgłaszający sądził, że jego brat sam wróci do domu, gdy jego nieobecność się przedłużała, postanowił rozpytać znajomych, a następnie poprosił o pomoc policję - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Udali się w rejony, które wskazał brat zaginionego. Mężczyznę odnaleziono po kilkunastu minutach w rejonie okolicznych bagien.

- Gdy policjanci znaleźli 65-latka, był siny i nie dawał oznak życia. Po sprawdzeniu czynności życiowych okazało się, że mężczyzna oddycha. Funkcjonariusze niezwłocznie okryli mężczyznę kocem termoaktywnym i wezwali pogotowie, na miejsce przybyli też strażacy, którzy pomogli wynieść go z terenu bagna - informuje Jarosława Krefta.

Początkowo wezwano helikopter LPR, jednak ze względu na warunki pogodowe, ten, nie mógł odbyć lotu. W związku z tym mężczyznę przewieziono karetką do szpitala. Znajdował się w stanie głębokiej hipotermii. Jego stan jest poważny.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.