Kawle. Zepchnął busa na drzewo podczas wyprzedzania

czwartek, 7 września 2017 r., 18:29
fot. BK

W czwartkowe popołudnie doszło do wypadku dwóch pojazdów na trasie Puzdrowo-Gowidlino. Podczas manewru wyprzedzania osobowe volvo zepchnęło z trasy wyprzedzającego go busa, który następnie uderzył w drzewo. Wskutek tego do szpitala przewieziono dwie osoby.

Do zdarzenia doszło około godz. 17 na drodze wojewódzkiej nr 211 na trasie Puzdrowo-Gowidlino. Z relacji świadków wynika, że kierujący Volkswagenem Transporterem podjął manewr wyprzedzania kolumny samochodów. W trakcie wykonywania tego manewru, kierujący jednym z pojazdów jadących w kolumnie - volvo również podjął próbę wyprzedzania, nie upewniwszy się, czy może to bezpiecznie zrobić.

Volvo uderzyło w busa i zepchnęło pojazd na drzewo. Volksvagenem podróżowało pięć osób, z których trzy przebadano na miejscu, a dwie przetransportowano do szpitala. Kierowcy volvo nic się nie stało.

Droga jest zablokowana w obu kierunkach.

W akcji ratunkowej biorą udział strażacy z JRG Kartuzy, OSP Sierakowice, OSP Gowidlino, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.