Zaplanuj czas w weekend - sprawdź, co się będzie działo

czwartek, 7 września 2017 r., 21:45
fot. MD-Z

Festiwal Sztuk Korzenie, jubileusz 90-lecia I LO, akcje charytatywne, zawody sportowe, zbiórka krwi, zawody strongman - to niektóre z propozycji, które na ten weekend przygotowano w powiecie kartuskim. Sprawdź wszystkie i zaplanuj, jak spędzić weekend.

Piątek

II Festiwal Sztuk Korzenie w Chmielnie

W piątek o godz. 18 w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Sztuk Korzenie. To dwudniowa impreza promująca m.in. sztukę wizualną, film, fotografię czy rysunek. W jej programie ujęto ciekawe wystawy i pokazy filmowe. Festiwal zainauguruje powarsztatowa wystawa fotografii "Moje Korzenie". Na godz. 18.30 zaplanowano wernisaż wystawy fotografii studentów Frames Studium Fotografii, a godzinę później wernisaż wystawy rysunków Wojciecha Benedy (w tym pokaz krótkiego filmu o artyście). O godz. 20.15 odbędzie się środkowokaszubska premiera filmu "Historie w sieci zaplątane" Eweliny Karczewskiej i Piotra Zatonia, natomiast na godz. 21.45 zobaczyć można będzie pokaz filmu pt. "Z nurtem życia" Krzysztofa Sarapaty i Tomasza Kotasia.

Sobotnią odsłonę festiwalu rozpocznie o godz. 18 wernisaż wystawy fotografii Magdaleny Zelewskiej "Into the Tribes". Na godz. 19 zaplanowano pokaz krótkich filmów niezależnych. O godz. 20 wystąpi grupa "Jass & One", natomiast o godz. 21.30 odbędzie się koncert szant Gdańska Grupa Folkowa. Festiwalowi będzie towarzyszyć wystawa prac Sulisławy Borowskiej z pracowni SuliArt.

Sobota

Akcja zbiórki krwi w Kamienicy Królewskiej
Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi im. Błogosławionej Marty Wieckiej przy parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamienicy Królewskiej, wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, organizuje szóstą akcję oddawania krwi. W sobotę w godzinach 9-14 krew będzie można oddać w mobilnym punkcie poboru krwi przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej, przy ul. Królewskiej 10. W tym samym czasie będzie można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Zebrana krew będzie przeznaczona na cel leczenia poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych oraz przy przeszczepach narządów.

Akcja oddawania krwi w Kartuzach
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku prowadzi akcję zachęcającą krwiodawców do oddawania krwi w soboty. W związku z tym w najbliższą sobotę, każdy chętny będzie mógł odwiedzić Punkt Krwiodawstwa w Kartuzach i podzielić się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew. Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kartuzach (przy Powiatowym Centrum Zdrowia w Kartuzach) będzie czynny w godzinach od 7.15. Rejestracja w godzinach od 7.15 do 10.30.

Jubileusz 90-lecia I LO w Kartuzach
W sobotę odbędą się uroczystości z okazji jubileuszu 90-lecia istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach. Obchody zaplanowano na sobotę, 9 września. O godz. 11 w kartuskiej kolegiacie odprawiona zostanie uroczysta msza św. Po niej około godz. 12.30 uczestnicy obchodów przemaszerują ulicą Klasztorną do szkoły, gdzie zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica poświęconej dyrektorowi Teodorowi Elasowi. Uroczystą akademię otwierającą zjazd zaplanowano na godz. 13.20 w parku przy szkole. W godz. 15-19 odbywać się będą spotkania koleżeńskie w grupach klasowych, na godz. 19 zaplanowano bal absolwentów w Kartuskim Centrum Kultury.

Dzień Sportu na Orliku w Sierakowicach
W sobotę o godz. 11 na sierakowickim Orliku po raz pierwszy odbędzie się akcja "Dzień Sportu na Orliku" - to impreza rodzinna, mająca na celu integrację międzypokoleniową. W programie m.in. wspólny trening (piłka nożna, koszykówka, prezentacja dyscyplin dostępnych na Orliku), gry zespołowe, prezentacja klubów sportowych z terenu gminy Sierakowice (GKS Sierakowice, KS BAT Sierakowice, Expert PANTERY Sierakowic/Malbork zespół Orlikowy dziewcząt), a także mecz drużyn międzypokoleniowych w dyscyplinie zespołowej.

Wernisaż wystawy "Materia słowa
Galeria Refektarz w Kartuzach zaprasza w sobotę o godz. 19 na wernisaż wystawy Mariusza Kulpy i Magdaleny Schmidt - Góry pt. "Materia słowa".

Piknik "Dwie Brodnice - Jedna Historia"
W sobotę o godz. 14 na Złotej Górze odbędzie się piknik edukacyjny pt. "Dwie Brodnice - Jedna Historia". W programie m.in piknik edukacyjny - mobilne centrum edukacji ekologicznej, zielona scena, kino hybrydowe, warsztaty, happening dla Szkoły Podstawowej, warsztaty "Dwie Brodnice - Jedna Historia". O godz. 18 rozpocznie się zabawa integracyjna na scenie amfiteatru.

Niedziela

Cyklo MTB Żukowo
W niedzielę o godz. 11 w Małkowie rozpocznie się wyścig rowerzystów Cyklo MTB Żukowo. Zawodnicy ścigać się będą na trzech dystansach - mega 48 km, mini 24 km i fit - 6-10 km.

I Półmaraton Kamiennych Weselników
W niedzielę o godz. 13 w Somoninie wystartuje I Półmaraton Kamiennych Weselników. Impreza odbędzie się w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Uczestnicy pokonają trasę o długości około 21 km.

Festyn rodzinny dla Milenki
W niedzielę o godz. 14 w Żukowie między budynkami przy ul. Armii Krajowej odbędzie się festyn rodzinny, podsumowujący akcję "Ruszamy by Poruszyć Świat Milenki". W programie wiele atrakcji - wesołe miasteczko i smaczne jedzenie. Zabawę poprowadzi niezawodny Dynamic Event.

Puchar Polski Strongman w Sierkowicach
W niedzielę o godz. 15.30 na parkingu przy SP nr 1 w Sierakowicach odbędą się zawody Pucharu Polski Strongman. O główne trofeum zawodów zawalczą czołowi zawodnicy: Szymański, Kurek, Kopacki,Wejer, Hirsz, Lademann, Grubba. Nad prawidłowym przebiegiem Pucharu Polski czuwać będą sędziowie - Ostaszewski i Nemś. Imprezę poprowadzi Lubomir Libacki. Gościem specjalnym turnieju będzie Robert Burneika.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.