Wyciek paliwa na Burchardztwie - interweniowali strażacy

piątek, 8 września 2017 r., 11:38
fot. AL

W piątkowe przedpołudnie strażacy interweniowali na Burchardztwie, gdzie w wyniku nieszczelności cysterny nastąpił wyciek substancji ropopochodnej. Działania strażaków polegały między innymi na zabezpieczeniu wycieku cysterny oraz oczyszczeniu jezdni z niebezpiecznej substancji.

- Do zdarzenia doszło w wyniku nieszczelności cysterny, która była zaparkowana na prywatnym placu. W wyniku intensywnych, długotrwałych opadów deszczu substancja ropopochodna, która była niewłaściwie zabezpieczona, przedostała się na ulicę - informuje st. kpt. Fryderyk Mach, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczenia wycieku cysterny, oczyszczeniu jezdni z substancji ropopochodnej, powiadomienie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz zobowiązanie właściciela do zabezpieczenia cysterny i placu - dodaje.

Z uwagi na to, że śladowe ilości substancji przedostały się do gleby, mogło dojść do zanieczyszczenia środowiska.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.