W sobotę jubileusz I LO - zobacz archwialne zdjęcia z lat 90-tych

piątek, 8 września 2017 r., 15:26
Klasa II e 1997 r. Klasa II e 1997 r. fot. nadesłane/archiwum szkoły

I Liceum Ogólnokształcące w sobotę świętować będzie 90-lecie swojego istnienia. Z tej okazji przez ostatnie tygodnie prezentowaliśmy cykl archiwalnych zdjęć - udostępnionych przez szkołę oraz nadesłanych przez byłych uczniów. Przedstawiamy ostatnią część - fotografie przedstawiające życie I LO z okresu lat 90-tych.

Już tylko dzień dzieli społeczność I LO od obchodów wielkiego jubileuszu i zjazdu absolwentów. W związku z 90-leciem w ostatnich tygodniach prezentowaliśmy cykl archiwalnych zdjęć z dawnych lat.

Historię szkoły i pierwszą galerię zdjęć z początków szkoły, a także z lat 50. i 60. Można znaleźć tutaj. Drugą galerię z fotografiami z lat 70. obejrzysz klikając tutaj. Zdjęcia z lat 80. znajdziesz tutaj. Czwartą galerię można znaleźć tutaj. W piątej części przedstawialiśmy zdjęcia nadesłane przez absolwentów - z lat 50. i 90. Można je obejrzeć tutaj.

Program obchodów:

8.00 - 15.00 Rejestracja w Biurze Zjazdu
11.00 -12.30 Uroczysta Msza Święta w Kolegiacie Kartuskiej
12.30 -13.00 Przemarsz ulicą Klasztorną do szkoły, odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej dyrektorowi Teodorowi Elasowi
13.20 -14.45 Uroczysta akademia otwierająca Zjazd Absolwentów - na Placu Solidarności (park przy szkole)
15:00 - 19.00 Spotkania koleżeńskie w grupach klasowych
19:00 - Rozpoczęcie Balu Absolwentów w Kartuskim Centrum Kultury ul. Klasztorna 1

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.