Żukowo. Przy ul. Armii Krajowej powstają zatoki autobusowe i chodnik

piątek, 8 września 2017 r., 19:22
fot. Longina Templin

W połowie sierpnia br. ruszyły prace budowlane na pograniczu Żukowa i Pępowa. Zadanie obejmuje wykonanie chodnika o długości 478 mb, dwóch zatok autobusowych wraz z dojściami dla pieszych oraz budowę wjazdów w drogi wewnętrzne. Prace trwać będą do końca września. Nie przewiduje się większych utrudnień dla kierowców.

Wycięto już drzewa, a dalsze prace obejmują zdjęcie nawierzchni "starego" chodnika i ścieżki rowerowej z prawej strony drogi. Rozpoczęto też wjazdy w drogi wewnętrzne.

Jedna z zatok usytuowana będzie na wysokości ul. Granicznej, a druga po przeciwnej stronie drogi. Chodnik zostanie wybudowany po lewej stronie ul. Armii Krajowej, jadąc z Żukowa w kierunku Pępowa.

Jednocześnie trwają roboty związane z przebudową około 70 metrów sieci wodociągowej.

Dlaczego teraz trzeba było wykonywać wspominane prace, skoro ul. Armii Krajowej przebudowywano trzy lata temu?

- Dokumentacja nie przewidywała zatok, a tylko wydzielenia stref dla autobusów. Teraz stwierdzono, że obecnie ruch jest na tyle duży, że bezpieczniej będzie z zatokami. Poza tym nie wszyscy kierowcy przestrzegają obowiązującej tam prędkości - powiedziała Barbara Mielewczyk, podinsp. referatu inwestycji w żukowskim urzędzie.

- Nie przewidujemy przy obecnie wykonywanych pracach zamknięcie drogi dla kierowców, bo nie będzie takiej potrzeby. Jedynie przy przestawianiu kilku ulicznych lamp, może się zdarzyć, że zamkniemy jakiś odcinek, o czym będziemy informować. To co najwyżej będą chwilowe utrudnienia - dodała nasza rozmówczyni.

Wykonawca - firma ogólnobudowlana ARAT - musi jeszcze uzyskać pozwolenie na użytkowanie i to ma wykonać do połowy listopada br. Wartość inwestycji to 550 tys. złotych. Środki pochodzą z gminnego budżetu.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.