Udają hydraulików i okradają starsze osoby. Policja apeluje o ostrożność

piątek, 8 września 2017 r., 21:07
fot. archiwum

W Kartuzach doszło do kolejnego oszustwa seniorów. Do mieszkania starszego małżeństwa zapukali mężczyźni, którzy podali się za hydraulików. Ukradli z niego 1600 zł. To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnim czasie. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

W czwartek między godziną 14.15 a 15 dwóch mężczyzn zapukało do mieszkania starszej pary 85-letniego mężczyzny i 80-letniej kobiety. Podali się za hydraulików i weszli do środka pod pozorem awarii kanalizacji. Jeden z mężczyzn polecił seniorom, by udali się do toalety i spuszczali wodę, on w tym czasie miał udrażniać kanalizację. Drugi ze sprawców w tym czasie przeszukał mieszkanie. Znalazł saszetkę, w której znajdowało się 1600 zł. Mężczyźni poinformowali, że uporali się z usterką i opuścili mieszkanie. Małżonkowie po pewnym czasie zorientowali się, że zostali okradzeni.

To kolejne tego typu zdarzenie, w związku z tym policjanci przestrzegają, by zachować szczególną ostrożność.

- Apelujemy do mieszkańców oraz ich rodzin starszych osób, by zachować szczególną ostrożność. Sprawdziliśmy w spółdzielni jak wygląda procedura w przypadku awarii. Warto pamiętać, że spółdzielnia zawsze wywiesza na tablice ogłoszeń specjalne komunikaty o tym, że w bloku mogą się pojawić pracownicy spółdzielni bądź inne służby. W przypadku, kiedy sami mamy awarię, samodzielnie wzywamy pomoc, więc wiemy, że ktoś się u nas zjawi. Absolutnie nie należy wpuszczać do mieszkania osób podających się za pracowników elektrowni czy spółdzielni Warto też pamiętać, że jeśli ktoś zapuka do naszych drzwi warto zadzwonić do spółdzielni lub instytucji, którą reprezentują i sprawdzić, cz te osoby są tymi, za które się podają - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.