Kamienica Królewska. Rozdawali nadzieję ukrytą w kroplach krwi

sobota, 9 września 2017 r., 20:01
fot. AL

Ponad 20 litrów drogocennego płynu, najcenniejszego lekarstwa udało się zebrać podczas sobotniej akcji oddawania krwi w Kamienicy Królewskiej. Płynem dającym nadzieję i ratującym życie podzieliło się 45 osób, choć chętnych do podarowania daru krwi było o wiele więcej.

Parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi im. Błogosławionej Marty Wieckiej przy parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamienicy Królewskiej już po raz trzeci w tym roku zorganizował akcję oddawania krwi. Tym samym w sobotę przy tamtejszej remizie OSP stanął krwiobus.

- Ta akcja jest ideą wynikającą z potrzeby naszego serca i chęci skutecznego dzielenia się tym, co jest bezcenne. W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra, dlatego dzisiejsza akcja jest dedykowana chorym przy przeszczepach narządów, poszkodowanym w wypadkach drogowych oraz rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Dobrze wiemy, że podczas tegorocznych wakacji znacznie wzrosło zapotrzebowanie na krew z powodu większej liczby różnego rodzaju wypadków na drogach - podkreśla Irena Gliszczyńska z Parafialnego Klubu Honorowych Dawców Krwi im. Błogosławionej Marty Wieckiej przy parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamienicy Królewskiej.

- Dzisiaj komuś chcemy dać wiarę, często utraconą w wyniku choroby czy nieszczęśliwych zdarzeń oraz nadzieję na wyleczenie i pomóc przeżyć kolejne wakacje, czy święcić kolejne urodziny, rocznice ślubu, dzieląc się z nim swoją krwią, która jest rodzajem posłannictwa. Osoba, która otrzymuje naszą krew, jest nam nieznana, ale ta osoba może być czymiś ojcem, matką, dzieckiem lub przyjacielem. Dzisiaj ona jej potrzebuje. W niedalekiej przyszłości to może my będziemy jej potrzebować. Bycie krwiodawcą daje wielką satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku, pomocy potrzebującym - dodaje.

Na sobotni apel Parafialnego Klubu HDK w Kamienicy Królewskiej odpowiedziało 57 osób. Krew oddać mogło jedynie 45 z nich. Łącznie zebrano 20,25 litrów krwi! Dodatkowo dwie osoby zarejestrowały się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego.

- Dzisiejsza akcja pokazuje, że zainteresownie naszymi akcjami jest coraz większe. Daje się zauważyć coraz większą liczbę osób nie tylko z naszych okolicznych miejscowości, ale także z Potęgowa k. Słupska, Łyśniewa, czy Mirachowa. W związku z tym akcje oddawania krwi w Kamienicy Królewskiej będą kontynuowane. Na przyszły rok zaplanowane są już trzy akcje. Jeżeli zapotrzebowanie na krew będzie większe, to będziemy w stanie zorganizować więcej tych akcji - podsumowuje Irena Gliszczyńska z Parafialnego Klubu Honorowych Dawców Krwi im. Błogosławionej Marty Wieckiej przy parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamienicy Królewskiej.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.