Żukowo. Kolejny Festyn Rodzinny dla Milenki

niedziela, 10 września 2017 r., 20:34
fot. Longina Templin

Po akcjach dla Milenki, które odbyły się w Sulminie, Tuchomiu i Chwaszczynie, przyszedł czas na Żukowo. W niedzielne popołudnie na placu między blokami należącymi do Spółdzielni Mieszkaniowej Kaszuby w Kartuzach, odbyła się kolejna impreza pn. "Ruszamy, by Poruszyć Świat Milenki". Pomimo siąpiącego deszczu nie zabrakło chętnych do wspomożenia chorej dziewczynki, potrzebującej pieniądze na trzy operacje.

Konkursy rozpoczęła sztafeta ze skrzynkami. Najmłodszym zaoferowano tańce i wspólne śpiewy na scenie, dzięki temu miały one szansę poczuć się artystami, co było dla nich sporym wydarzeniem. Upominki i nagrody były dla wszystkich występujących. Fundatorem była Spółdzielnia Mieszkaniowa Kaszuby w Kartuzach, główny organizator festynu.

Pozostałe atrakcje to występ wokalisty i saksofonisty Felipe Alvarado. O Milence nie zapomnieli żukowscy strażacy. Przybyli również członkowie grupy rekonstrukcyjnej oddziałów specjalnych wojska. Na miłośników niecodziennej jazdy czekała bryczka zaprzęgnięta w dwa kucyki. Dużym wzięciem cieszyła się loteria.

Na smakoszy czekały słodkie wypieki. Dzieci miały frajdę z zjeżdżalni, a cukrowa wata na festynie była bez limitu.

- Nie zebraliśmy pełnej kwoty, którą sobie założyliśmy, dlatego myślimy jeszcze o jednej akcji dla Milenki. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji, bo nikt nie wierzył, że uda się w naszym środowisku zebrać 50 tys. zł. w ciągu niespełna miesiąca. Ludziom, którzy wspierali nas w różny sposób, jesteśmy bardzo wdzięczni. Nasza akcja daje nadzieję na to, że Milenka zacznie sama chodzić i poradzi sobie w życiu - powiedział nam Jacek Miąskowski, pomysłodawca akcji i prowadzący wszystkie imprezy pn. "Ruszamy, by Poruszyć Świat Milenki".

- Kiedy Jacek Miąskowski zapytał, czy nie chcielibyśmy pomóc w zbiórce pieniędzy dla Milenki, nie wahaliśmy ani chwili. Uważamy bowiem, że każdą akcję, która służy dzieciom chorym, pokrzywdzonym przez los, należy wspierać i organizować. Satysfakcjonujące jest to, że pomimo niesprzyjającej aury, mieszkańcy bloków przyszli i są zainteresowani tym, co dla nich przygotowaliśmy. Mamy też specjalny prezent dla Milenki - poinformowała Grażyna Czubala, prezes SM Kaszuby w Kartuzach.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.