Sierakowice. Współcześni gladiatorzy walczyli w Pucharze Polski Strongman

niedziela, 10 września 2017 r., 20:54
fot. MD-Z

Dźwigali ciężary sięgające ponad 400 kg i przeciągali samochody - w niedzielne popołudnie w Sierakowicach podziwiać można było zawodników Pucharu Polski Strongman 2017. Siedmioro siłaczy zmierzyło się z siedmioma konkurencjami. Gościem specjalnym zawodów był Robert Burneika.

W ostatnich w regionie tegorocznych zawodach Pucharu Polski Strongman zmierzyło się siedmioro zawodników. Do boju o puchar stanęli - Sebastian Kurek, 34-letni strongman z Gdańska, ważący 135 kg, Tomasz Lademann z Rozewia, startujący od 2006 roku, ważący 130 kg, Dariusz Wejer z Borzytuchomia ważący 154 kg, Grzegorz Szymański z Trzebiatowa, 34-latek ważący 145 kg, Bartłomiej Grubba z Gniewina, ważący 145 kg oraz Michał Kopacki. Publiczność przybyła jednak by dopingować swojego reprezentanta - Macieja Hirsza z Kartuz, który był nie tylko zawodnikiem, ale również współorganizatorem zmagań wspólnie z KS BAT.

Zawodnicy zmierzyli się w siedmiu konkurencjach. Najpierw musieli w jak najkrótszym czasie pokonać dwa odcinki o długości 20 m - najpierw dźwigając ważące 330 kg nosidło, a następnie ważące 220 kg kowadło. Następnie "wyciskali" na barkach platformę ważącą 170 kg. W kolejnej konkurencji ciągnęli samochód z lawetą. W czwartej konkurencji siłacze musieli pokonać 20 m niosąc ważący 400 kg yok. W kolejnej konkurencji dźwigali belkę na barkach o wadze 155 kg, hantel o wadze 100 kg oraz 120-kilogramowy keg. W przedostatnim zadaniu wyciskali na klatę belkę o wadze 200 kg. W ostatniej konkurencji musieli załadować pięć kul ważących od 120 do 190 kg.

W niedzielnych zmaganiach bezkonkurencyjny okazał się gospodarz zawodów Maciej Hirsz, który zdobył aż 47 punktów. Na drugim miejscu z wynikiem 32,5 punktu uplasował się Tomasz Lademann, a na trzecim był Sebastian Kurek, który zdobył 30,5 punktu. Bartłomiej Grubba zakończył rywalizację na czwartym miejscu z wynikiem 29.5 pkt., natomiast piąty był Dariusz Wejer z 20 punktami. Rywalizację na przedostatniej lokacie zakończył Grzegorz Szymański z 16 punktami, a na ostatniej Michał Kopacki z wynikiem 10 punktów.

Zawodom sędziowali Mateusz Ostaszewski i Robert Nemś.

Gościem specjalnym zawodów był Robert Burneika, który w przerwach między konkurencjami opowiadał publiczności m.in. o swojej karierze i treningach.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.