Aleks Mielewczyk jedenasty na Mistrzostwach Świata Kadetów

niedziela, 10 września 2017 r., 21:07
fot. nadesłane

Zawodnik GKS Cartusii Aleks Mielewczyk uplasował się na jedenastej lokacie na Mistrzostwach Świata Kadetów w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w Atenach.

Jak informuje klub, medal był bardzo blisko. Aleks pierwszą walkę przegrał z reprezentantem Ukrainy, jak się okazało późniejszym zdobywcą złotego medalu. W drugim spotkaniu w zdecydowany sposób pokonał zawodnika z Albanii. W decydującej walce o wejście do strefy medalowej reprezentant Cartusii poniósł minimalną porażkę przy stanie 1-1, został uznany za pokonanego. Ostatecznie dało mu to jedenastą lokatę spośród 27 zawodników.

- Oceniając start trzeba zauważyć, że poziom w tej kategorii wagowej był bardzo wysoki. O złoto mogło ubiegać się co najmniej sześciu zawodników walczących w tym turnieju. Tym razem Aleks nie zdobył medalu ale poziomem nie odstaje od czołówki w swojej kategorii. Jego doświadczenie zdobywane w najwyższej rangi zawodach-Mistrzostwach Europy i Świata powinno prędzej czy później zaowocować zdobyciem medalu. Koledzy klubowi są bardzo dumni z jego występu, gdyż był to jedyny reprezentant Pomorza startującym w tych mistrzostwach - informuje GKS Cartusia.

W składzie kartuskiej ekipy oprócz Aleksa, znalazł się też jego ojciec - Marcin Mielewczyk, Rafał Konkol i trener Bartłomiej Pryczkowski.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.