Kacper Belt i Robert Banach najszybsi w Cyklo Żukowo MTB

poniedziałek, 11 września 2017 r., 00:48
fot. Longina Templin

Ponad 140 zawodników stanęło w niedzielę na starcie Cyklo Żukowo MTB w Małkowie. Wyścig odbywał się na dwóch dystansach -mini i mega. Pierwszy z nich wynosił 24 km, a drugi jeszcze raz tyle. Debiutanci i mniej zaawansowani kolarze mogli wziąć udział w siedmiokilometrowym dystansie fit. Najstarszym zawodnikiem był Eugeniusz Bogdziewicz z Gdańska.

Trasa nie była nazbyt wymagająca i wiodła od startu w Małkowie (tam również była meta) poprzez Smołdzino, Sitno, Borkowo, Kobysewo i Młynek.

Nie było dużych podjazdów tylko tzw. podjazdy interwałowe. Największy był na 3 kilometrze. Deszczowe ostatnie dni spowodowały, że trzeba było tam uważać na wypłukane kamienie. Nie brakowało też głębokich kałuż, co było bardzo widoczne na strojach zawodników na mecie.

- Fajnie się jechało. Trasa była urozmaicona podjazdami, błoto też nas urozmaiciło, co widać po moim wyglądzie i po rowerze, ale to dla nas atrakcja wpisana w zawody. Najważniejsze, że nie padało i udało się zakończyć wyścig bez wypadku. W wyścigach MTB biorę udział od trzech lat - wyznała nam Edyta Jakubowska - Olech ze Świecia nad Wisłą, która startowała na dystansie mini z nr 63.

- Dlaczego staruje w tego typu zawodach? Przede wszystkich dlatego, że jest konkurencja z młodymi. Po drugie - trzeba przejechać trasę i przemóc napotkaną górę. Na początku jest trudno i ciężko, ale jak się już przejedzie metę, jak ja teraz, to jestem zadowolony i szczęśliwy - powiedział 77-letni Eugeniusz Bogdziewicz, najstarszy uczestnik Cyklo Żukowo MTB, któremu kibicowała żona Teresa.

Zwycięzcą na dystansie mini został Kacper Belt ze Świecia z wynikiem 58 min. i 28 sek. II miejsce - Patryk Szymczak z Gdańska, a na III miejscu uplasował się Rafał Hoge z Pucka.

Na dystansie mega I miejsce wywalczył Robert Banach z Gdańska, który na pokonanie trasy potrzebował 1 godz. i 57 minut. II miejsce zajął Michał Różański, a na III miejscu sklasyfikowano Arkadiusza Zarzyckiego z Gdańska.

Najlepsi kolarze otrzymali puchary, które wręczały panie: Sylwia Laskowska - Bobula, wiceburmistrz żukowskiej gminy oraz Aleksandra Rogalewska, dyrektorka OKiS-u.

Organizatorami sportowej imprezy było Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe oraz Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.