Miał 1,8 promila, uciekał przed policją i spowodował kolizję

poniedziałek, 11 września 2017 r., 11:51
fot. internet/facebook/OSP Sierakowice

W miniony weekend policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego aż czterech nietrzeźwych kierowców, jeden z nich próbował uciekać przed policją i spowodował kolizję. Rekordzista miał natomiast około 2,5 promila alkoholu.

W miniony piątek o godzinie 11.20 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej w Żukowie kierowcę vw polo. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 40-latek ma w organizmie 2,5 promila alkoholu. Tego samego dnia policjanci wyeliminowali z ruchu 26-latka, który kierował motocyklem, znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym prawie 0,6 promila.

Kolejnych amatorów jazdy na podwójnym gazie policjanci wyeliminowali w nocy z soboty na niedzielę. 35-latek miał w organizmie 2,14 promila, natomiast 28-latek - 1,82 promila alkoholu. Co więcej, drugi z mężczyzn próbował uciekać przed policją i spowodował kolizję

- Policjanci chcieli zatrzymać do kontroli drogowej mercedesa vito. Kierowca, obywatel Ukrainy, zignorował policjantów i pojechał dalej. Funkcjonariusze ruszyli za nim. W pewnym momencie kierowca mercedesa stracił panowanie nad pojazdem i ten się przewrócił. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 1,8 promila alkoholu - informuje Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Z kolei w niedzielę policjanci zatrzymali 24-latka, który kierował toyotą. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach, okazało się, że prowadził samochód pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanym kierowcom policjanci odebrali prawo jazdy. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kary finansowe.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.