KCK organizuje casting do sztuki "Piękna i bestia"

poniedziałek, 11 września 2017 r., 14:00
fot. nadesłane

19 września w Kartuskim Centrum Kultury odbędzie się cating do spektaklu "Piękna i bestia". Sztukę wiosną przyszłego roku będzie można zobaczyć na deskach KCK. Dzieci i młodzież, które dołączą do obsady będą uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach aktorskich.

W Kartuskim Centrum Kultury, 19 września o godz. 17, odbędzie się casting do sztuki "Piękna i bestia". To nowa propozycja KCK dla dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat.

- Tym razem postanowiliśmy nie organizować naboru do koła teatralnego, tylko podejść do tematu w inny sposób, eksperymentalny. Chcemy zrobić casting do konkretnego przedsięwzięcia, czyli spektaklu. Zależy nam na tym, by uczestnicy zaangażowali się w zajęcia, a to, że ich zwieńczeniem będzie premiera sztuki może w tym pomóc - wyjaśnia Maciej Urban, który będzie prowadził warsztaty.

Obsada ma liczyć około szesnastu osób. Osoby, które zakwalifikują się do obsady będą uczestniczyć w warsztatach aktorskich, które odbywać się będą dwa razy w tygodniu. W ich trakcie młodzi aktorzy będą doskonalić dykcję, techniki oddychania oraz inne środki wyrazu gry scenicznej. Próby odbywać się będą we wtorki i w czwartki w godzinach 16 -17.30.

Premierę spektaklu zaplanowano na przełom maja i czerwca 2018 r.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.