OSP Sulęczyno odznaczone Złotym Znakiem Związku OSP

poniedziałek, 11 września 2017 r., 14:45
fot. nadesłane

W sobotę podczas XIV Zjazdu Krajowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP odznaczono 18 jednostek OSP, których strażacy walczyli ze skutkami nawałnicy nie szczędząc sił i czasu. Z terenu powiatu kartuskiego Złotym Znakiem Związku OSP RP odznaczona została Ochotnicza Straż Pożarna w Sulęczynie.

Za nami XIV Zjazd Krajowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Na prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP ponownie wybrano Waldemara Pawlaka. Podczas zjazdu nie mogło również zabraknąć podziękowań dla ochotników, dla których ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem walki ze skutkami sierpniowej nawałnicy. Strażacy-ochotnicy nie szczędzili swojego wolnego czasu ani sił na bezinteresowną pomoc poszkodowanym wskutek żywiołu.

Za ich odwagę, wierność strażackim ideałom, zaangażowanie 18 jednostek OSP z województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego zostało odznaczonych medalami. Z terenu powiatu kartuskiego uhonorowano jednostkę OSP Sulęczyno. Jej sztandar odznaczono Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

- Zostaliśmy uhonorowani najwyższym odznaczeniem Związku OSP RP. Jest to dla nas duże wyróżnienie, że znaleźliśmy się w gronie nagrodzonych jednostek. To odznaczenie jest docenieniem i podziękowaniem dla wszystkich strażaków, którzy walczyli ze skutkami nawałnicy z nocy z 11 na 12 sierpnia oraz za całokształt działalności jednostki - podkreśla dh Andrzej Roda, komendant gminny OSP w Sulęczynie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.