Sierakowice. Szymon Ortmann najlepszym z najlepszych absolwentów gimnazjów

wtorek, 12 września 2017 r., 19:29
fot. AL

Już po raz dziewiąty Rada Gminy Sierakowice uhonorowała najlepszych z najlepszych absolwentów szkół z terenu gminy. W tym roku główna nagroda trafiła do Szymona Ortmanna - absolwenta Gimnazjum w Sierakowicach. Wyróżnienie otrzymała jego szkolna koleżanka - Anna Syldatk.

Ze względu na reformę oświaty po raz pierwszy pod wzgląd brano jedynie absolwentów gimnazjów. Podobna formuła będzie towarzyszyła przyszłorocznemu konkursowi. Za dwa lata nagrody trafią zarówno do absolwentów już ośmioklasowej szkoły podstawowej i po raz ostatni uczniów oddziałów gimnazjalnych.

Warto dodać, że nominowani do konkursu mogą być uczniowie, którzy w ciągu ostatnich trzech lat otrzymywali średnią równą bądź wyższą niż 5,0. Ponadto musieli wykazać się uczestnictwem i osiągnięciami w szkolnych olimpiadach, zawodach sportowych, a także i konkursach artystycznych i przedmiotowych.

W tegorocznej, dziewiątej edycji do nagrody nominowano dwoje uczniów Gimnazjum w Sierakowicach - Annę Syldatk oraz Szymona Ortmanna. Nagroda główna trafiła do Szymona, jego szkolna koleżanka otrzymała wyróżnienie.

Ponadto podczas wtorkowej sesji głos zabrała Agnieszka Wenta - uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach, która brała udział w debacie na uczelni w Oxfordzie.

- Jesteście przykładem tego, że nauka może być pasją. Życzę Wam, abyście cały czas podnosili sobie poprzeczkę, dążyli do swoich marzeń - podkreślał wójt gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.