Wydano ostrzeżenia przed silnym wiatrem

środa, 13 września 2017 r., 13:46
fot. internet/IMGiW

W środę po południu i w nocy prognozuje się wystąpienie na terenie województwa pomorskiego silnego wiatru, który w porywach może osiągać nawet do 90 km/h. W związku z zagrożeniem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia.

Nad obszarem woj. pomorskiego - w części południowej i środkowej prognozowane są silne porywy wiatru o średniej prędkości do 45 - 56 km/h w porywach do 65 - 80 km/h, a lokalnie nawet do 90 km/h.

- W związku z wystąpieniem silnego i porywistego wiatru w porywach osiągający 65 - 80 lokalnie 90 km/h mogą zostać wyrwane drzewa z korzeniami, łamane gałęzie oraz podrywane mogą być przedmioty lekkie i wolno leżące. Zaleca się uprzątnięcie z balkonów wszelkiego rodzaju przedmiotów lekkich i wolno leżących, przeładowanie samochodów z pod drzew. Oraz należy śledzić komunikaty meteorologiczne o sile prędkości wiatru - przestrzega synoptyk Polskiego Stowarzyszenia Meteorologii oraz portalu burzelniska.pl, Dawid Gackowski.

W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia. Zgodnie z nim przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Ostrzeżenie obowiązuje do czwartku rano.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.