Rusza kolejny Harpagan. Zgłoś się i podejmij wyzwanie

środa, 13 września 2017 r., 15:19
fot. internet/facebook.com/harpagan

Rowerem lub pieszo, z kompasem i mapą po przygodę - rusza kolejna edycja Ekstremalnego Rajdu na Orientację Harpagan. Odbędzie się on tym razem w Szemudzie w dniach 20-22 października. Sprawdź się i zgłoś swój udział. Harpagan to wyjątkowe wyzwanie, możliwość sprawdzenia własnych możliwości i pokonania ograniczeń, a przede wszystkim świetna zabawa.

Harpagan to impreza turystyczna z kilkudziesięcioletnią tradycją. Pozwala na sprawdzenie granic własnej wytrzymałości i odporności psychicznej. Celem rajdu jest m.in. popularyzacja imprez na orientację, jako doskonałej formy niekonwencjonalnego wypoczynku, upowszechnienie tężyzny fizycznej, turystyki, wymiana doświadczeń przez sympatyków imprez na orientację, a także praktyczne potwierdzenie własnych umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem oraz ukazanie uczestnikom piękna Ziemi Pomorskiej.

Gospodarzem 54. edycji Ekstremalnego Rajdu na Orientację, który odbędzie się w dniach 20-22 października, będzie Szemud.

Rajd można pokonać pieszo lub rowerem, w zależności od poziomu zaawansowania uczestników do wyboru są trasy piesze o długości 10, 25 lub 50, a nawet 100 kilometrów lub rowerowe na odcinkach liczących 50,100 i 200 kilometrów. Chętni mogą wybrać opcję mieszaną na trasie na 150 km (50 km pieszo, 100 km rowerem).

W rajdzie udział wziąć mogą osoby, które ukończyły 18 lat. Niepełnoletni mogą w nim uczestniczyć pod opieką osób pełnoletnich bądź za zgodą rodzica lub prawnego opiekuna.

Do 25 września obowiązuje promocyjna opłata rajdowa! Od 27 września do 9 października
będzie obowiązywała normalna opłata rajdowa, natomiast ci, którzy zgłoszą się później, będą musieli uiścić wyższe opłaty.

Zgłoszenia można dokonać wyłącznie wypełniając elektroniczny formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej Ekstremalnego Rajdu na Orientację "Harpagan".

Z regulaminem rajdu można zapoznać się tutaj.

Organizatorem Ekstremalnego Rajdu na Orientację jest Pomorski Klub Orientacji HARPAGAN z siedzibą w Gdańsku.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.