Silny wiatr przewraca drzewa - strażacy interweniują

środa, 13 września 2017 r., 19:57
fot. archiwum

Powalone drzewa na drogach i spadające dachówki z dachu kościoła w Goręczynie - to pierwsze skutki silnego wiatru, który szaleje nad Kaszubami. W związku z wichurami, służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Strażacy walczą ze skutkami silnych wiatrów. Do tej pory kartuscy strażacy odnotowali kilka interwencji. Głównie dotyczyły one powalonych drzew na drogi w Kłosowie, Baninie, czy Chwaszczynie. W Goręczynie z kolei podmuchy wiatru sprawiły, że z kościelnego dachu pospadały dachówki.

Przypominamy, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w związku z silnymi wiatrami dla województwa pomorskiego wydał ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia.

Należy pamiętać, by przy silnym wietrze nie wychodzić bez potrzeby z domu, nie podróżować samochodem, jeśli nie jest to konieczne. Warto także odpowiednio zabezpieczyć okna i drzwi oraz elementy znajdujące się na balkonach i podwórzach, które mógłby porwać wiatr. Warto też zadbać o to, by nie pozostawiać samochodu pod trakcjami elektrycznymi i drzewami.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.