I Półmaraton Kamiennych Weselników w Somoninie

czwartek, 14 września 2017 r., 10:07
fot. nadesłane/Kaszuby Biegają

W ubiegłą niedzielę gmina Somonino już po raz drugi zorganizowała biegi Kamiennych Weselników. Od wczesnych godzin porannych na stadionie przy Szkole Podstawowej w Somoninie, słychać było rodziców i zgromadzonych kibiców dopingujących biegaczy z całej północnej Polski.

Około godziny 13. rozpoczął się półmaraton zorganizowany po raz pierwszy w Somoninie. Półmaraton otrzymał nazwę od najdokładniej przebadanego miejsca historycznego położonego na terenie gminy Somonino mianowicie, bieg był pod nazwą "I Półmaraton Kamiennych Weselników". Trasa biegu o długości 21 km, prowadziła przez cztery miejscowości gminy tj. Somonino, Wyczechowo, Borcz i Hopowo, przebiegając przez tytularne miejsce biegu czyli Kamienne Wesele w Trątkownicy. Tego roczny bieg jest już drugim biegiem Kamiennych Weselników organizowanym w Somoninie bowiem, w ubiegłym roku biegacze pokonali równie emocjonującą trasę o długości 15 km.

Półmaraton Kamiennych Weselników był 10 biegiem w ramach organizowanego cyklu Kaszuby Biegają, za uczestnictwo w którym biegacze otrzymują punkty do Klasyfikacji Generalnej. Bieg został zorganizowany przez Wójta Gminy Somonino oraz Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej z Żukowa.

Mimo deszczu, na zaproszenie organizatorów odpowiedziało aż 199 uczestników z całej Polski. Najszybszym zawodnikiem był pan Robert Sadowski, który pokonał trasę w godzinę i 15 minut, natomiast najszybszą kobietą w tym biegu była pani Aleksandra Baranowska- Trzasko, która pokonała trasę w niespełna półtoragodzinny.

Ponadto dzieci i młodzież uczestniczyli w zorganizowanych biegach w ramach cyklu Małe Kaszuby Biegają na dystansach 400m, 800m oraz 1200m, w zależności od swojej kategorii wiekowej. W biegach tych uczestniczyło ponad 200 dzieci, w tym duża grupa przedszkolaków. To bieg najmniejszych uczestników imprezy biegowej budził największe emocje wśród zgromadzonych kibiców i rodziców.

Dla najlepszych biegaczy przygotowane były nagrody rzeczowe i puchary, natomiast wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowy medal oraz poczęstunek. Dla biegaczy czekały również stoiska na masaże regenerujące oraz inne atrakcje przygotowane przez organizatorów w tym stoisko Koła Gospodyń Wiejski ze Sławek.

Wszystkim uczestnikom Pierwszego Półmaratonu Kamiennych Weselników, wójt gminy składa gratulacje podjęcia wyzwania i ukończenia w najlepszym dla siebie czasie, a przy okazji zaprasza na bieg, który zostanie zorganizowany w przyszłym roku na terenie gminy Somonino. Z uwagi, że cykl Kaszuby Biegają jeszcze trwa, Wójt życzy powodzenia uczestnikom sobotniego biegu o Złotą Górę, bowiem jest to kolejna szansa na zdobycie punktów do Klasyfikacji Generalnej.

nadesłane/Patryk Richert/UG Somonino

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.