Wiatr poprzewracał drzewa i uszkodził obiekty

czwartek, 14 września 2017 r., 12:30
fot. archiwum

Silny wiatr, który szalał w nocy z środy na czwartek na Kaszubach na szczęście nie wyrządził większych szkód. Kartuscy strażacy w związku z wichurami i deszczem odnotowali kilka interwencji, które dotyczyły zalań, powalonych drzew oraz uszkodzonych obiektów.

Przy powalonych na drogi drzewa strażacy interweniowali w Baninie, Chwaszczynie, Kłosowie i Goręczynie. W Baninie dwukrotnie byli wzywani także do zalanej drogi oraz uszkodzonego obiektu. W budynku wielorodzinnym w trakcie budowy wiatr uszkodził szczyt obiektu. Ściana szczytowa runęła na ziemię. Straty wstępnie oszacowano na około 1.000 zł.

Ponadto interwencja strażaków była także konieczna w Goręczynie, gdzie silne podmuchy wiatru sprawiły, że z kościelnego dachu pospadały obluzowane dachówki. W tym przypadku straty także oszacowano na około 1.000 zł.

Dodajmy, że w województwie pomorskim w związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi odnotowano 51 zdarzeń, w tym 29 dotyczących wiatrołomów, cztery związana z zalaniami oraz osiem uszkodzonych dachów.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.