Zawodnicy PCNP Rebelia na Mistrzostwach Europy w Kickboxingu w Macedonii

czwartek, 14 września 2017 r., 12:53
fot. nadesłane/PCNP Rebelia

W dniach od 2 do 10 września w stolicy Macedonii - Skopje odbywały się Mistrzostwa Europy w Kickboxingu kadetów i juniorów. Na Bałkany zjechało 37 europejskich klubów w liczbie 1563 zawodników, aby uczestniczyć w zmaganiach o tytuł najlepszego zawodnika starego kontynentu. W gronie licznej reprezentacji Polski wystąpiło dwoje Kaszubów. Nikola Zaborowska i Armin Wilczewski.

Pierwszy walczył Armin Wilczewski, który na macie stanął z reprezentantem Bułgarii.

Pierwsza runda była bardzo badawcza, w której zawodnik z Tokar otrzymał niskie kopnięcie w krocze. Lekarze zawodów dopuścił zawodnika do turnieju, walka toczyła się dalej... widać było grymas na twarzy Kaszuba. Otrzymał ponowne niskie kopnięcie w krocze. Armin upadł na matę. Po długich konsultacjach zabrano zawodnika z Kartuz do stanowiska medycznego, a tym samym zakończyło się marzenie o medalu. Armin przegrał przez RSC W 1 rundzie.

Dokładnie dzień później na macie stanęła Nikola Zaborowska, która skrzyżowała rękawice z Węgierką. Pierwsza runda przebiegała pod dyktando Polki, która sprawnie kontrowała ataki Węgierki. Zakończyła się nieznaczną wygraną Nikoli. W przerwie pomiędzy rundami trenerzy kadry wielokrotnie podchodzili do sędziego głównego składając skargi, że wynik powinien być kilkukrotnie większy.

Sędziowie sprawdzili system elektroniczny zliczający punkty, twierdząc, że wszystko jest ok. W kolejnej rundzie zawodniczka Rebelii ganiała Węgierkę po macie przekładając z ręki do ręki i z nogi na nogę...Gong. Nikola przegrała 2:1. Trenerzy kadry nie chcieli zejść z maty, twierdząc, że werdykt był pomyłką. Sędziowie nie mieli sobie nic do zarzucenia. Nikola również odpadła z turnieju przegrywając z układem sędziowskim.

Zawodnicy zebrali ogromne doświadczenie oraz wystawili swój układ nerwowy na największa próbę w dotychczasowej karierze. Nikola i Armin pokazali, że ich wieloletnia praca zaowocowała powołaniem i startem w Mistrzostwach Europy.

nadesłane/Kartuski Klub Kickboxingu

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.