Ukradł strażacki samochód i spowodował kolizję. Był pijany

sobota, 16 września 2017 r., 18:35

Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę w Kartuzach. Na ul. Gdańskiej 42-letni mężczyzna spowodował kolizję oznakowanym strażackim samochodem, a następnie zaczął uciekać. Okazało się, że ukradł samochód należący do OSP Sulęczyno. Co więcej nie posiadał prawa jazdy i był pijany.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie około godz. 17.15. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że 42-letni mężczyzna przywłaszczył sobie strażacki samochód osobowy mark nissan należący do OSP Sulęczyno. Pojechał nim do Kartuz, gdzie na ul. Gdańskiej spowodował kolizję i uciekł, pozostawiając tablice rejestracyjne. Pojazd zauważył na trasie Kartuzy - Grzybno komendant powiatowy PSP - Romuald Pituła. Samochód zatrzymano. Gdy na miejsce przybyła policja okazało się, że nie dość, że mężczyzna kierował pojazdem nie mając uprawnień, to jeszcze znajdował się w stanie nietrzeźwości

- Mężczyzna przywłaszczył sobie strażacki, oznakowany samochód marki nissan, będący w posiadaniu OSP Sulęczyno. Udał się nim do Kartuz i tam spowodował kolizję. Nie był to nikt z członków żadnej z jednostek OSP z terenu powiatu kartuskiego. Była to osoba, która odbywając staż w gminie wykonywała prace porządkowe przy siedzibie OSP - informuje Fryderyk Mach, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.