Żukowo. I Gminne Igrzyska Sportowe dla sołectw i osiedli

niedziela, 17 września 2017 r., 20:42
fot. Longina Templin

Przeciąganie liny, biegi na kilku dystansach, skok w dal, slalom rowerowy i sprawnościowy, sztafeta smerfa, siatkówka plażowa i rzuty do tarczy - takie zadania mieli do wykonania uczestnicy premierowych Gminnych Igrzyska Sportowych, które odbyły się w niedzielą na boiskach przy ul. Książąt Pomorskich w Żukowie. Oferta skierowana była do sołectw i osiedli żukowskiej gminy. Do sportowej rywalizacji stanęły tylko cztery sołectwa.

Konkurencje drużynowe obejmowały przeciąganie liny, siatkówkę plażową, slalom rowerowy i sprawnościowy oraz sztafetę smerfa.

W pierwszym z wymienionych slalomów wzięły udział trzy osoby. Zawodnik pierwszy ustawiał tyczki, w wyznaczonych miejscach na trasie przejazdu. Po nim kobieta umieszczała na tyczkach pluszowe zabawki, które dziecko musiało zebrać i jak najszybciej wrócić na metę. Wszystkie drużyny musiały mieć własne rowery.

Również w trzyosobowym składzie występowali zawodnicy w slalomie sprawnościowym. Mężczyzna wykonywał bieg z oponami. Po nim do "akcji" wkraczała kobieta. Jej zadaniem było przebiec wyznaczoną trasę z dwiema drewnianymi łyżkami, na których umieściła jajka, a startujące w slalomie dziecko, kozłując plażową piłkę, biegło co sił do mety.

W obu slalomach liczył się czas i precyzja wykonania. Członkowie wszystkich drużyn mocno dopingowali swoich zawodników.

Dużo emocji podczas czterogodzinnych igrzysk wywoływało przeciąganie liny.

- Impreza miała odbyć się dwa tygodnie wcześniej, ale ze względu na niesprzyjającą aurę została odwołane, ale o tym terminie nic nie wiedzieliśmy. O dzisiejszych zawodach dowiedzieliśmy w piątek rano. Mąż zdecydował, że weźmiemy w nich udział. Problem w tym, że trzeba było zorganizować co najmniej pięcioosobową drużynę. Zaangażowaliśmy w to sąsiadów, a tu na miejscu dołączył do nas pan Wojtek Redzimski z synem - powiedziała nam Magdalena Stefańska - Mosiej, reprezentująca sołectwo Żukowo wieś.

- Bierzemy udział w wielu sportowych imprezach, a w dzisiejszych igrzyska musieliśmy wziąć udział, bo są premierowe. Szkoda tylko, że frekwencja jest niewielka. Myślę, że w przyszłym roku będzie lepiej. Dyscyplin przygotowano sporo, a wiele z nich można zaliczyć do interesujących. Dobrze, że zaplanowano konkurencje indywidualne i zespołowe - stwierdził Wojciech Redzimski, a jego syn Mateusz uznał, że najciekawszy dla niego był skok w dal.

Najwięcej punktów zebrała drużyna z sołectwa Przyjaźń, zajmując I miejsce. II miejsce zdobyło sołectwo Żukowo wieś. Na III miejscy znalazło się sołectwo Miszewo, a na IV sołectwo Pępowo.

Puchary, medale i dyplomy wręczali - wiceburmistrz Tomasz Szymkowiak i zastępczyni dyr. OKiS-u Monika Spychalska. Występujące drużyny otrzymały też bony na zakup sprzętu sportowego.

Pieczę nad całą imprezą sprawował Jacek Drążek z żukowskiego OKiS-u, organizatora igrzysk.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.